Dyski prysznicowe Hansgrohe Raindance

FAQ: Twoje pytania – nasze odpowiedzi

Internetowy leksykon często zadawanych pytań

Technika może stanowić wyzwanie. Instrukcje obsługi nie rozstrzygają wszystkich wątpliwości. Mimo że Hansgrohe dokłada wszelkich starań, aby wszystkie sformułowania były zrozumiałe, a produkty działały bez zarzutu, zawsze mogą pojawić się jakieś pytania. Nie radzisz sobie z montażem armatury czy usuwaniem kamienia z prysznica?

W tym miejscu zebraliśmy często zadawane pytania i udzielamy prostych, praktycznych wskazówek, które mogą prowadzić do pożądanego rezultatu lub udzielić odpowiedzi na Twoje pytania. Wybierz po prostu kategorię i temat, na który potrzebujesz dodatkowych informacji.

Umieszczone tutaj praktyczne wskazówki stanowią jedynie tymczasowe przykłady wstępnych rozwiązań. Warunki przestrzeni mogą być różne, co sprawia, że w internetowym leksykonie nie znajdziesz jeszcze odpowiedniego rozwiązania – wtedy pomoże Ci ekspert z branży sanitarnej, który zajmie się konkretnym problemem.

Masz jeszcze jakieś pytania? W takim razie skonsultuj się z nami w dowolnym momencie, korzystając z serwisu technicznego.

Systemy odpływowe

Który odpływ zalecany jest do którego systemu prysznicowego XXL?

W celu odpływu wody w połączeniu z dużą głowicą prysznicową zalecane jest zastosowanie np. odpływu RainDrain XXL (Nr Art. 60067000). Według DIN EN 274 wydajność odpływu wynosi 51 litrów na minutę.

Akcesoria

Z dozownika nie wydobywa się balsam. Co mogę zrobić?

W przypadku dłuższej przerwy w korzystaniu z dozownika balsam wysechł i stwardniał w pompie. Należy oczyścić pompę dozownika, wkładając ją do ciepłej wody, a następnie przepłukać.

W jaki sposób można zdemontować wyposażenie w kolekcjach Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno² i Axor Uno?

Wyposażenie z linii Axor Terrano, Axor Carlton, Axor Citterio, Axor Citterio M, Axor Montreux, Axor Uno² i Axor Uno można zdemontować, wciskając w otwór kołek za pomocą wąskiego przedmiotu, np. klucza imbusowego 2 mm, i równocześnie pociągając za część mocującą.

Armatura

Armatura natynkowa jest nieszczelna przy przyłączach. Co może być przyczyną?

Przed przystąpieniem do montażu należy zwrócić uwagę na wymiary montażowe i rozmieszczenie przyłączy S w sposób nie powodujący napięcia pomiędzy przyłączami. Należy koniecznie zastosować oryginalne uszczelki, w razie uszkodzenia uszczelek należy je wymienić.

Bateria elektroniczna: W jaki sposób mogę uruchomić tryb czyszczenia w baterii, aby sensor nie reagował i można było np. umyć umywalkę?
Uruchamianie modułu czyszczenia opisane jest w instrukcji montażu, która dołączona jest do produktu lub którą można pobrać z elektronicznym Katalogu części zamiennych .
Armatura kuchenna jest nieszczelna przy wylewce obrotowej. Co może być przyczyną?

Uszczelki wylewki obrotowej armatury są zanieczyszczone lub uszkodzone. Etapy montażu konieczne do wymiany uszczelek znajdą Państwo w odpowiedniej instrukcji montażu dołączonej do części zamiennej. Proszę zwrócić uwagę, aby pierścienie kompletów uszczelniających nie były za bardzo natłuszczone.

Woda z armatury kuchennej z wyciąganą główką prysznicową / wyciąganą wylewką wypływa wątłym strumieniem. Co mogę zrobić?

Między wyciąganym wężem a wyciąganą główką prysznicową znajduje się malutkie sitko zamontowane w złączce przyłączeniowej wyciąganego węża. Należy je wyjąć za pomocą ostrego przedmiotu, oczyścić i zamontować ponownie.

W baterii kuchennej oba rodzaje strumieni włączają się jednocześnie. W jaki sposób można temu zapobiec?

Należy wymienić wyciąganą wylewkę. Naprawa przez klienta nie jest możliwa. Numer  katalogowy odpowiedniej części zamiennej można znaleźć w dołączonej instrukcji montażu. 

Bateria kuchenna: W przypadku baterii kuchennej AX Starck 10820XX0 wokół uchwytu wycieka niewielka ilość wody lub pojawiają się pęcherzyki. Jak mogę temu zaradzić?
Najprawdopodobniej chodzi po prostu o wodę, która gromadzi się wokół uchwytu przez obsługę wilgotnymi dłońmi. Szczególnie przy odkręceniu ciepłej wody może się ona rozchodzić w formie widocznych pęcherzyków. Proszę usunąć nadmiar wody najlepiej za pomocą ręcznika bawełnianego z rolki.
Obrotowa wylewka armatury kuchennej jest nieszczelna. Co mogę zrobić?

Jeżeli po odkręceniu armatury woda wypływa z dolnej części wylewki, należy wymienić uszczelki w obrotowej wylewce. Wymianę uszczelek należy wykonać zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do danego modelu. Instrukcję można również pobrać z katalogu części zamiennych.

W jaki sposób mogę złożyć baterię kuchenną Variarc z wyciąganą główką prysznicową, gdy chcę otworzyć okno?

Przytrzymać korpus baterii (nie chwytać za wylewkę!), pociągnąć w górę i położyć baterię na boku na blacie (na miękkiej tkaninie).

Jak działa elektroniczna armatura kuchenna HG PuraVida 15805XX0.

Funkcja armatury przedstawiona jest w tym filmie .

Technika mieszania kulowego: Czy podczas serwisu systemu mieszania kulowego należy wymienić także kulę sterującą?
Wymiana kuli sterującej ze stali szlachetnej nie jest konieczna. Ewentualne osady można łatwo usunąć z powierzchni kuli, np. za pomocą papieru ściernego do tworzywa.
Armatura do przepływowego podgrzewacza wody cieknie podczas procesu podgrzewania. Co mogę zrobić?

Aby podcas procesu podgrzewania w przepływowym podgrzewaczu wody nie powstało nadmierne ciśnienie, woda wycieka z wylewki. Wynika to z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.

Armatura lub prysznic cieknie, co mogę zrobić?

W przypadku armatury i pryszniców krótkotrwałe cieknięcie jest uwarunkowane prawami fizyki i nie stanowi wady produktu w rozumieniu Warunków Gwarancji.

Zawór przełączający armatury nie wraca automatycznie do swojej pozycji wyjściowej. Co mogę zrobić?

O-Ring lub suwak przy zaworze przełączającym są zabrudzone bądź za mało natłuszczone. Oba elementy należy - w razie potrzeby - oczyścić i pokryć silikonem.

Z armatury umywalkowej płynie niedostateczna ilość wody. Co mogę zrobić?

Przyczyną obniżonej wydajności przepływu może być zanieczyszczone sitko z uszczelką. W tym filmie opisany został proces czyszczenia

Czy mogę wpłynąć na kąt strumienia w armaturze umywalkowej Hansgrohe?

Hansgrohe oferuje opcjonalnie perlator z regulacją kąta (Nr art.: 95400000) z gwintem zewnętrznym M24x1. Dzięki niemu można wyregulować kąt strumienia o ok. 8°. Wymiana i sposób działania objaśnione są w tym filmie .

Zakup produktów marki Hansgrohe

Czy można gdzieś bez zobowiązań przetestować produkty?

W Aquademii Hansgrohe prezentujemy przegląd aktualnych produktów i kolekcji marek Hansgrohe i Axor. W Showerworld masz możliwość wypróbowania i rozkoszowania się prysznicami marki Hansgrohe. Gdzie jeszcze w Twoim regionie możesz wypróbować produkty marki Hansgrohe, dowiesz się tutaj.

Gdzie mogę kupić produkty marki Hansgrohe?

Nasze produkty możesz kupić bezpośrednio w regionalnym punkcie handlowym. Produktów nie można zakupić bezpośrednio u producenta.

Gdzie otrzymam prospekty?

Prospekty z produktami marki Hansgrohe możesz pobrać bezpośrednio na naszej stronie lub zamówić za pomocą formularza zamówień.

Ile kosztują produkty Hansgrohe?

Produkty marki Hansgrohe możesz kupić bezpośrednio w regionalnym sklepie specjalistycznym. Tam otrzymasz również informacje cenowe.

Przez jaki czas po wycofaniu produktu z oferty można zakupić części zamienne?

Gwarantujemy możliwość zakupienia części zamiennych przez okres dziesięciu lat po wycofaniu danego produktu z oferty.

Prysznice, uchwyty prysznicowe i zestawy prysznicowe

Jak mogę zamontować prysznic w narożniku?

Etapy montażu kompletu w narożniku są objaśnione w tym filmie .

Korekta pionowa do płytek: Do czego służy wydłużona płytka z tworzywa sztucznego, która dołączona jest do zestawów prysznicowych?
Nie wszystkie łazienki są wyłożone płytkami aż do samej góry. Z tego względu w niektórych przypadkach konieczne jest wyrównanie do grubości płytek. W łazienkach, które nie są wyłożone płytkami do samej góry można za pomocą podkładki dystansowej do korekty w pionie wyrównać grubość płytek. Płytkę można w razie potrzeby ułożyć w stos.
Z główki prysznicowej od jakiegoś czasu płynie niedostateczna ilość wody. Co mogę zrobić?

Przyczyną obniżonej wydajności przepływu może być zanieczyszczone sitko z uszczelką. W tym filmie opisany został proces czyszczenia. Istnieje możliwość, że główka prysznicowa jest zanieczyszczona osadami kamienia. Instrukcję fachowego odkamieniania znajdą Państwo w tym filmie.

Gdzie należy zamontować uchwyt główki prysznicowej przy wannie?

Główka prysznicowa powinna być dostępna od ręki. Mycie włosów w pozycji siedzącej powinno być możliwe bez konieczności wzięcia główki prysznicowej do ręki.

Strumień wodospadowy z głowicy wypływa nierównomiernie. Kształt strumienia jest zaburzony. Co można na to poradzić?

Należy oczyścić wylewkę strumienia wodospadowego. Do tego celu najlepiej użyć szpachelki z tworzywa. Przy odkręconym strumieniu przeciągnij szpachelką na całej szerokości wylewki. W ten sposób odklejone zabrudzenia zostaną od razu wypłukane.

Armatura lub prysznic cieknie, co mogę zrobić?

W przypadku armatury i pryszniców krótkotrwałe cieknięcie jest uwarunkowane prawami fizyki i nie stanowi wady produktu w rozumieniu Warunków Gwarancji.

Czy można skrócić rurę w przypadku kompletów prysznicowych Showerpipe marki Hansgrohe?

W zależności od modelu można dopasować i ewentualnie skrócić rurę odpowiednio do sytuacji przestrzennej. W przypadku rur okrągłych skracanie jest generalnie możliwe. W przypadku rur prostokątnych dostępne są różne długości. Szczegółowe informacje znajdują się w dołączonej instrukcji montażu.  W katalogu części zamiennych znajdziesz odpowiednie numery części dla danego produktu.

Dlaczego między wężem prysznicowym a główką prysznicową należy zamontować uszczelkę z sitkiem?

Uszczelek z sitkiem dostarczonych wraz z główką prysznicową nie należy wymieniać na zwykłe uszczelki. W przeciwnym razie istnieje ryzyko zabrudzenia wnętrza główki, co może wiązać się z jej awarią i niewłaściwym funkcjonowaniem funkcji QuickClean.

Czy wymienny suwak Unica`D można zastosować także w przypadku starszych drążków prysznicowych?
Wymienny suwak można zastosować w przypadku generalnie wszystkich drążków prysznicowych Unica`D.

Systemy prysznicowe

Chciałbym zamontować komplet prysznicowy, ale łazienka nie jest wyłożona płytkami aż do sufitu. Czy istnienie jakieś rozwiązanie?

Do kompletu prysznicowego można dokupić podkładkę dystansową do korekty w pionie, która skoryguje brakujące 7 mm. Numer artykułu znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.

Rękojmia i gwarancja

Czy gwarancja producenta na produkt przestaje obowiązywać w chwili wymiany części serwisowych?
Warunkiem utrzymania naszych warunków gwarancyjnych jest między innymi fachowy montaż produktu. W przypadku wymiany części serwisowych fachowe wskazówki opisane są w instrukcji montażu. Więcej informacji na ten temat zgromadziliśmy w naszych Warunkach Gwarancyjnych.
Jak długo obowiązuje rękojmia na produkty marki Hansgrohe?

Zasadniczo sprzedający odpowiada względem kupującego za wady produktu przez określony czas. Ponieważ Hansgrohe sprzedaje swoje produkty, korzystając z 3-stopniowego kanału dystrybucji, tj. przez hurtownie i sklepy specjalistyczne, klient ma przede wszystkim prawo do rękojmi względem sklepu specjalistycznego, tzn. względem sprzedawcy, a nie względem producenta. W przypadku roszczeń z tytułu rękojmi prosimy o zwrócenie się do sprzedawcy produktu.

Do kogo należy zwrócić się w sprawie reklamacji?

Hansgrohe sprzedaje swoje produkty wyłącznie przez hurtownie i sklepy specjalistyczne (tak zwany trzystopniowy kanał dystrybucji). Dlatego klient ma przede wszystkim prawo do rękojmi względem sklepu specjalistycznego/sprzedawcy, a nie względem producenta. W przypadku reklamacji prosimy o zwrócenie się do sprzedawcy produktu.

Czy Hansgrohe oferuje dobrowolnie gwarancję oprócz obowiązkowej rękojmi?

Najwyższa jakość stanowi kluczowy element polityki firmy Hansgrohe. Udzielamy konsumentom pięcioletniej gwarancji producenta na nasze produkty. Warunki i szczegółowe informacje odnośnie gwarancji zostały przedstawione w warunkach gwarancyjnych

Zestaw podstawowy

Uszczelnienie: Czy powinienem uszczelnić otwory w ścianie i fugi?
Błędne lub wręcz brak uszczelnienia połączeń we wlotach instalacyjnych mogą, ze względu na przeciekającą wodę, spowodować poważne uszkodzenia w murze. Zgodnie z Normą DIN 18195/część 5 (Uszczelnienia Budowli - Uszczelnienia przeciwdziałające przeciekom wodnym na powierzchniach sufitów i w pomieszczeniach mokrych, wymiarowanie i realizacja), fugi wokół baterii podtynkowych i wlotów rur należy właściwie i trwale elastycznie uszczelnić, np. za pomocą manszet uszczelniających i odpowiedniego silikonu sanitarnego. Także otwory wykonane za pomocą wiertarki należy ochronić przed wnikającą wilgocią za pomocą silikonu sanitarnego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w instrukcji montażu dołączonej do produktu.

Czyszczenie i pielęgnacja

W jaki sposób prawidłowo czyścić produkty Hansgrohe?

W celu zapewnienia długotrwałego blasku i funkcjonalności produktów Hansgrohe zebraliśmy w przejrzysty sposób informacje dotyczące ich pielęgnacji: do wskazówek dotyczących pielęgnacji.

Główne zasady to:

  • Nie należy używać żadnych środków czyszczących zawierających kwas solny, kwas mrówkowy, chlorowych wybielaczy lub kwas octowy, ponieważ mogą one spowodować poważne szkody
  • Nie wolno używać agresywnych środków czyszczących i sprzętów ścierających, takich jak gąbki szorujące,
  • Czyszczenie należy przeprowadzić używając odpowiedniej dawki środka czyszczącego, stosowanej przez właściwy czas oddziaływania, lecz nie dłużej niż 10 minut.
  • Przy czyszczeniu ze spryskiwaniem w żadnym wypadku nie spryskiwać produktów Hansgrohe roztworem czyszczącym, lecz spryskać ściereczkę do czyszczenia
  • Po oczyszczeniu spłukać dokładnie czystą wodą

 

Czy głowicę prysznicową można w całości umieścić w zmywarce?
Części plastikowe głowicy prysznicowej nie są odporne na wysokie temperatury programu suszenia w zmywarkach. Tylko tarcza prysznicowa wykonana z metalu nadaje się do mycia w zmywarce. W załączonej instrukcji montażu przedstawiony jest obrazowo dokładny proces postępowania.

Inne

Gdzie znajdę katalog części zamiennych, rysunki wymiarowe i instrukcje montażu produktów?

Informacje o częściach zamiennych i techniczne publikacje, jak rysunki wymiarowe, instrukcje montażu oraz instrukcje serwisowe znajdują się na stronie Hansgrohe PRO – stronie internetowej dla ekspertów.
Poza tym odkryjesz tam: szczegółowy katalog produktów, dane dotyczące projektowania łazienki, wskazówki odnośnie doradztwa, projektowania, instalacji i wiele więcej. 

do strony Hansgrohe PRO – strony internetowej dla ekspertów
do internetowego katalogu części zamiennych

Gdzie znajdę informacje dla dostawców i usługodawców?

Pełen serwis i wszelkie pliki do pobrania dla dostawców i usługodawców przygotowaliśmy w strefie dla dostawców na stronie internetowej firmywww.hansgrohe.com/lieferanten. Tutaj znajdziesz między innymi informacje o organizacji działu zakupu i zarządzaniu jakością, pliki do pobrania, jak przewodnik realizacji ekspozycji, nasze fabryczne normy czy umowy ramowe.
do strefy dla dostawców

Termostaty i zawory

Uchwyt zaworu odcinająco-przełączającego w termostacie ciężko chodzi. Jak można rozwiązać ten problem?

Za trudności w obsłudze uchwytu może być odpowiedzialnych kilka przyczyn. Na przykład utrudnioną obsługę mogą powodować osady na powierzchniach uszczelniających. Proszę wymienić część zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym elektronicznym Katalogu części zamiennych.

Przycisk blokady bezpieczeństwa w uchwycie termostatu zacina się. Jak mogę temu zaradzić?
Prawdopodobnie przycisk jest po prostu zakamieniony lub uszkodzona jest sprężyna. Należy oczyścić sprężynę i przycisk oraz lekko je natłuścić. Ewentualnie należy wymienić części zamienne. Numery części zamiennych znajdziesz w instrukcji montażu lub w Katalogu części zamiennych online.
W przypadku ShowerSelect czy ShowerTablet po wykonaniu montażu nie można uruchomić przycisku lub przycisk nie działa.

Podczas montażu baterii nie została usunięta z zaworu zielona klamra zabezpieczająca. Proszę zdemontować widoczne części i usunąć klamrę.

Możliwe, że uszczelka pomiędzy przyciskiem i rozetą nie została natłuszczona. Proszę lekko natłuścić uszczelkę za pomocą silikonu.
ShowerSelect: Czy w tych produktach mogę regulować objętość przepływu wody?
W przypadku produktów ShowerSelect nie ma możliwości regulacji przepływu wody. Z naszych doświadczeń wynika, że 80% użytkowników nie potrzebuje regulacji przepływu. Kontrola przepływ wody jest szczególnie wymagana w główkach prysznicowych Nowe główki prysznicowe Raindance Select oferują możliwość wyboru pomiędzy strumieniem łagodnym i silnym. Wyjątkowo oszczędnym pod względem zużycia wody rozwiązaniem są główki prysznicowe EcoSmart dostępne w szerokim asortymencie. W przypadku głowic prysznicowych kluczowym celem jest przyjemność kąpieli. Twoi klienci mogą wybierać z szeregu głowic o rożnym przepływie strumienia. W naszej ofercie znajdują się również termostaty wyposażone w standardową technologie, umożliwiającą sterowanie objętością przepływu wody.
Przy uchwycie zamiennym do mojej podtynkowej armatury termostatycznej brakuje śruby mocującej. Jak mogę prawidłowo zamontować uchwyt?

Od 2012 roku uchwyty termostatyczne są nakładane. Śruba mocująca nie jest konieczna. Nakładane uchwyty są montowane po prostu przez wciśnięcie i można je zawsze zdemontować przez silne wyciągnięcie.

Hansgrohe używa różnych rodzajów plików cookie. Możesz wyrazić zgodę na korzystanie ze wszytskich plików cookies lub zdefinuj ustawienia osobiste, albo sięgnij do ogólnych zabezpieczeń danych.

   

Zgadzam się na wszystkie pliki cookies