Łazienka z Axor Starck.

Pobierz tutaj aplikację Flash Player (linked)

Philippe Starck – ekstrawertyk

Jest on jednym z najsłynniejszych twórców współczesności, a jednocześnie rozchwytywanym projektantem i architektem wnętrz. Jego wizja: Wzornictwo powinno poprawiać jakość życia jak największej ilości ludzi, niezależnie od jego konkretnej formy. Nie ma chyba obiektu, którego ten Francuz nie zaprojektował: od kawiarnianego fotela, po szczoteczkę do zębów, od taboretu, po hotel: Jego kreatywność dla portfolio międzynarodowych marek jest niewyczerpana i nieustannie dostarcza nowych niespodzianek - od produktów codziennego użytku po unikalne pojedyncze rozwiązania. Przy tym jego koncepcjom przyświeca zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Z Paryża na cały świat dzięki projektom

Za sprawą innowacyjności wzornictwa oraz zabawie ze schematami w odbiorze formy i tworzywa wiele kreacji Starck'a na stałe znalazło się w muzeach i ekspozycjach na całym świecie. Transparentny barokowy fotel z plastiku? Żyrandol i przedmioty o przewrotnych kształtach w luksusowym otoczeniu? Ależ proszę, Monsieur! W 1994 projektant dokonał absolutnej metamorfozy łazienki w wypoczynkowy pokój kąpielowy – z Axor Starck, swoją pierwszą kolekcją łazienkową dla marki Axor. Uwieńczona sukcesem współpraca znalazła swoją kontynuację w kolekcji Axor ShowerCollection według Philippe Starck'a, kolekcjach łazienkowych Axor Starck X i Axor Starck Organic oraz szklanej baterii Axor Starck V.

Philippe Starck – portret

Philippe Starck, zdjęcie Jean-Baptiste Rondino

Philippe Starck – wizjoner wzornictwa

Zdjęcia

Ten wybitny talent francuskiego pochodzenia odmienił schematy myślenia o formie i zrewolucjonizował podejście do przedmiotów codziennego użytku. Od zdumiewających rozwiązań projektowych po stylistyczne światy emanujące luksusem.

Ekspert w wielu dziedzinach życia

Syn francuskiego inżyniera lotnictwa i wynalazcy urodził się w 1949 roku w Paryżu, a Architekturę Wnętrz i Design studiował w paryskiej École Camondo. Pierwsze kroki jako projektant, Starck stawiał między innymi przy koncepcjach obiektów dmuchanych, zanim w 1983 roku zasłynął za sprawą umeblowania prywatnych apartamentów francuskiego prezydenta Francois Mitterand'a w Pałacu Elizejskim. Projekty wnętrz w Café Costes w Paryżu uczyniły go wkrótce potem gwiazdą międzynarodowego formatu. Aranżacje wnętrz w połączeniu z autorskimi meblami oraz innowacyjnym oświetleniem według własnego projektu to nieprzerwanie fundament jego twórczości. Obok licznych projektów hoteli, od 1999 roku Starck realizuje wraz z jednym z partnerów koncepcję luksusowych mieszkań pod klucz pod ogólnoświatową marką Yoo.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK

Projektanci marki Axor

Odwiedź stronę Axor i poznaj projektantów tworzących dla marki Axor.
<% } //bolIsPublishMode %>