Zainspirowany naturą, Jean-Marie Massaud stworzył kolekcję Axor Massaud dla Hansgrohe.

Pobierz tutaj aplikację Flash Player (linked)

Jean-Marie Massaud – w kontakcie z naturą

"Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, żyjemy w szalonym tempie, stale zestresowani i poddani wielu bodźcom. Czy na prawdę tego chcemy?" pyta Jean-Marie Massaud, jego prace dają odpowiedź: nie ma mowy. Ze swoimi inspirowanymi naturą projektami, francuski architekt i projektant ma swój unikalny styl. Jego prace są pod silnym wpływem piękna i harmonii naszej niebieskiej planety, demonstrują także jej ogromną zmienność. Jego prace dotyczą wystroju wnętrz w dużych projektach architektonicznych, od samochodów koncepcyjnych po latające hotele, od pojedynczych produktów po seryjną produkcję. Massaud jest w opozycji do "dekadenckiego" wzornictwa, które skupia całą swoją energię na "stylizacji". Raczej jego celem jest stworzenie całościowego efektu - wraz z lepszymi pomieszczeniami mieszkalnymi. "Staram się mieć uczciwe i przychylne podejście i jestem pewien, że gdzieś pod zimnymi, ekonomicznymi faktami są użytkownicy sami w sobie. Ludzie."  Topowe marki takie jak Cacharel, Foscarini, Lancôme, Paloma Picasso, Renault czy Toyota ufają ideom ze Studia Massaud w Paryżu.

"Uważam, że design może wywoływać pozytywne uczucia" Jean-Marie Massaud stał się znany na całym świecie dzięki swojemu "Estadio Omnilife” (2010): rewelacyjnemu stadionowi piłkarskiemu blisko Guadalajara, ponad milionowemu meksykańskiemu miastu. Stadion zaprojektowany tak by przypominał wulkan. Jego łazienka przyszłości, z 2005 roku w formie Axor WaterDream, to organiczny krajobraz. Ta wizja dała podstawę kolekcji łazienkowej Axor Massaud. Baterie, w których rozłożysty strumień jest jak wodospad, prysznice oferują orzeźwiający deszcz, wanna wydaje się być jeziorem: woda na prawdę nie może być zaaranżowana w bardziej zmysłowy sposób. Massaud otrzymał wiele nagród za te projekty: “Designer of the Year” (2007, 2009), Wallpaper Design Award (2014), Interior Innovation Award (2015) i wiele innych. Jego pracy towarzyszą także książkowe monografie i wystawy, od Paryża po Tokio.

Jean-Marie Massaud – portret

Jean-Marie Massaud, zdjęcie Rainer Hosch

Projekty wg Massaud – przyszłe środowisko życia

Zdjęcia

Poetyckie, awangradowe, dające radość - i bardzo funkcjonalne

Ludzka natura – biografia Massaud

Jean-Marie Massaud urodził się w 1966 r. w Tuluzie na południu Francji, centrum przemysłu high-tech, ale także będącego bramą do zmysłowego Południa. Być może ten ekscytujący kontrast, widoczny w jego projektach przyciągnął go także do Paryża, na Uniwersytet Wzornictwa Przemysłowego. W 1990 r. ukończył “ENSCI/Les Ateliers”, zaczął karierę w Hong Kongu, założył studio w Paryżu i stał się jednym z największych nazwisk na światowej arenie wzornictwa. Jego projekty nieporównywalnie łączą komfort i elegancję, ducha epoki i tradycji, radość i zrównoważony rozwój. Silne idee Massaud idą w stronę przyszłości: konsekwentnie skupia się na człowieku i postępie ekologicznym wnosząc do tematu nowe życie. Niezależnie od tego czy projektuje flakon perfum, łazienki, kanapy, wystawy czy hotele. W Studio Massaud współpracuje z nim blisko co najmniej sześciu innych projektantów.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
Axor. Form Follows Perfection