Axor ShowerProducts od Front

Pobierz tutaj aplikację Flash Player (linked)

Front - Szwedzkie “avant-gardistes”

Ich design nie jest typowo skandynawski - jest eksperymentalny: Dziewczyny z Front zrobiły krok w stronę dominacji płci pięknej świecie wzornictwa przemysłowego wyrażając swój Szwedzki charakter. Anna Lindgren i Sofia Lagerquist tworzą swoją markę na skalę światową. Ich klienci, w tym Moroso, Porro, Moooi, Established & Sons, Kvadrat i IKEA. Front Design to studio projektowe rozpoznawane na całym świecie, i jest jednym z najlepszych Szwedzkich eksporterów.

Front bawi się efektami wizualnymi, i prowokującymi efektami. Tym samym tworzą poetyckie światy. Duet używa eksperymentalnych procesów projektowych, ze szczurami, psami i robotami tworząc swoje projekty. Kochają opowiadać zaskakujące, czasami niepokojące historie poprzez swoją pracę. Inspiracja przchodzi z mody filmu i nauki - balansując na granicy pomiędzy projektowaniem a sztuką.  Każdy, zaprojektowany przez nie przedmiot jest prawdziwie magiczny ponieważ pracują z przymrużeniem oka.

Estetyka instalacji technicznej

Kolaboracja pomiędzy Front i AXOR z AXOR WaterDream rozpoczęła się w 2003 roku. "Chciałyśmy naświetlić estetykę technologii w elegancki sposób i stworzyć czarujące obiekty (takie jak rury, zawory i lejki)" - wyjaśniają projektantki. AXOR ShowerProducts wygrały Niemiecką Design Award 2015. Nagroda jest przyznawana jedynie tym produktom, które reprezentują unikalny design i trendy na międzynarodowej scenie. Inna nagroda jaka została przyznana Front Design: “Designer of the Future” (Art Miami Basel, 2006) i “Designer of the year” (Swedish Elle Deco oraz German Architektur & Wohnen, 2010).

 

Portret designertrio Front.

Projektantki Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren i Sofia Lagerquist (od lewej).

Pioniersko pięknie i ponadczasowo zaprojektowana sztuka

Zdjęcia

© Image 3: L. Schmid/J. Nimke, fotoredaktion@helios-media.com

Przyjaciółki od uni

Anna Lindgren i Sofia Lagerquist poznały się na studiach z wzornictwa przemysłowego i wyjechały by odnaleźć Front w Stockholmie w 2004r. (wspólnie z Charlotte von der Lancken). Od tamtego czasu tworzyły jako zespół –każdy członek jest zaangażowany w proces tworzenia, od pierwszego pomysłu do wydania produktu. Przed oddaniem produktu do masowej produkcji, Front Design tworzy unikalne egzemplarze dla galerii i kolekcjonerów. Prace studio można zobaczyć w czołowych kolekcjach np. w Museum of Modern Art w Nowym Yorku.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
<% } //bolIsPublishMode %>