Program prysznicowy Axor One.

Pobierz tutaj aplikację Flash Player (linked)

Barber & Osgerby

Słynni na arenie międzynarodowej projektanci Edward Barber i Jay Osgerby założyli swoje studio w 1996 roku w Londynie. W ciągu kilku lat stało się ono ulubionym adresem sławnych klientów i prestiżowych marek. Spektrum ich pracy obejmuje wzornictwo produktowe, jak serie limitowane, meble i oświetlenie, jak również projekty dla sektora publicznego, takie jak znicz olimpijski na Igrzyska w 2012 roku czy prace dla Mennicy Zjednoczonego Królestwa (Royal Mint). Ich kreatywność znajduje swoje odzwierciedlenie także w koncepcjach wystaw i wnętrz hotelowych.

Krąg ich klientów obejmuje wiodące międzynarodowe marki, jak Knoll, Cappellini, B&B Italia i Flos z Włoch, Sony, Swarovski czy niemiecki designerski brand Vitra. Dzięki projektom wnętrz wystawowych, sklepowych i hotelowych Barber i Osgerby poszerzyli zakres swojej twórczej pracy o kolejne obszary. Do tematu łazienki podeszli po raz pierwszy we współpracy z Axor, designerską marką grupy Hansgrohe SE, która to współpraca w 2015 roku przyniosła w rezultacie program prysznicowy Axor One pasujący do wielu kolekcji. 

Wyróżnienia i międzynarodowe zbiory

Edward Barber i Jay Osgerby zostali wielokrotnie okrzyknięci Projektantami Roku przez międzynarodowe media i profesjonalne jury (Elle Decoration, Wallpaper, Maison & Objekt, ICFF). Oprócz tego obiekty wzornictwa przemysłowego ich autorstwa znajdują się w prestiżowych zbiorach muzeów, takich jak nowojorskie Metropolitan Museum of Art, londyńskie Victoria i Albert Museum czy synne Art Institut of Chicago. W 2007 i 2013 roku Królewskie Towarzystwo Wspierania Sztuki (Royal Society of Arts) nadało obu projektantom tytuł Królewskiego Projektanta dla Przemysłu (Royal Designer for Industry). W 2013 roku Edward Barber i Jay Osgerby zostali odznaczeni Orderem Oficera Imperium Brytyjskiego za swoje zasługi dla wzornictwa przemysłowego.

Edward Barber i Jay Osgerby.

Edward Barber i Jay Osgerby sportretowani przez Alisę Connan

Barber & Osgerby – innowacyjni na wielu poziomach

Zdjęcia

Wzornictwo duetu Brytyjczyków fascynuje świeżym podejściem do formy i funkcji.

  • Jay Osgerby i Edward Barber.
  • Studium projektów Axor One.
  • Krzesło Tipton (Vitra).
  • Znicz olimpijski 2012.
  • Wystawa Double Space w muzeum.
  • Stół Tobi-Ishi.
  • Regał.
  • Stół Loop.
  • Wazon ze szkła dmuchanego.

Z wzornictwem przemysłowym i architekturą w kreatywnym środowisku Londynu

Edward Barber, urodzony w 1969 roku w Shrewsbury, studiował architekturę wnętrz, Jay Osgerby, urodzony w 1969 roku w Oxfordzie, studiował wzornictwo przemysłowe. Anglicy poznali się podczas studiów magisterskich na Wydziale Architektury w Londyńskim Royal College of Art i w 1996 roku otworzyli swoje wspólne studio. Poza tym w 2001 roku założyli oni Universal Design, studio architektury wnętrz oraz MAP, biuro strategicznego rozwoju wzornictwa. Studio Barber & Osgerby mieści się w Shoreditch, kreatywnym centrum Londynu.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
<% } //bolIsPublishMode %>