Loft mieszkalny ze strefą kuchni i sypialni

Pobierz tutaj aplikację Flash Player (linked)

Otwarta kuchnia

Nowoczesne baterie kuchenne wprowadzają wzornicze akcenty do otwartej kuchni

Kuchnia przechodzi metamorfozę: ze zwyczajnego miejsca pracy staje się gościnną przestrzenią towarzyską. Przy tym, w żadnym razie nie chodzi tu o odrodzenie kuchni w tradycyjnym pojęciu, gdzie kiedyś cały dzień upływał przy gotowaniu w izolacji od pokoju wypoczynkowego. W nowoczesnej architekturze strefa gotowania i odpoczynku łączą się w harmonijną całość z pozostałą przestrzenią mieszkalną. W ten sposób kuchnia, od długiego czasu postrzegana czysto funkcjonalnie, staje się nowym centrum domu. Zgodnie z trendem architektury otwartych przestrzeni i kuchni, obszar ten odzwierciedla także wyższe standardy jakości w aspekcie komfortu mieszkalnego i wzornictwa.

"Gotowanie dla wielu osób jest pasją, którą pragną dzielić z innymi. Tak zrodził się potencjał na rozwiązanie, które łączy strefę gościnną i wypoczynkową ze strefą pracy w kuchni." Christian Wadsack, mgr inż. architekt wnętrz BDIA

Strefy gotowania i wypoczynku łączą się w komunikatywną całość

Coraz więcej inwestorów wybiera projekty domów, w których kuchnia stanowi serce domu. Elementy działowe zostają usunięte, a obiekty rozmieszczone w przemyślany sposób. W ten sposób na samym szczycie listy życzeń coraz częściej pojawiają się takie elementy jak kuchenna wyspa lub otwarty bar z przylegającą powierzchnią do przygotowywania potraw. Widoczne fronty można przy tym perfekcyjnie dopasować do aranżacji strefy wypoczynku. Przytulne siedziska to często spotykany element aranżacji baru, przy którym gromadzą się goście; w tym zapraszającym otoczeniu łączącym gotowanie i wypoczynek, wzrok przyciąga ekskluzywna bateria kuchenna. Stanowi ona zarazem narzędzie kuchenne, z którego korzysta jednocześnie kilku kucharzy podczas wspólnego gotowania, będącego kolejnym współczesnym trendem. Wychodząc naprzeciw modom w dziedzinie aranżacji wnętrz, marki hansgrohe i AXOR oferują szeroki wybór baterii kuchennych, atrakcyjnych pod względem zarówno estetyki, jak i funkcjonalności.

Inteligentne funkcje wychodzą naprzeciw indywidualnym życzeniom

Baterie kuchenne marki hansgrohe i AXOR zbierają wysokie noty dzięki przemyślanej funkcjonalności, komfortowej ergonomii i doskonałemu wzornictwu. Obszerny zakres obrotu i wysokość wylewki to dwie składowe Twojej osobistej ComfortZone. Jeszcze więcej elastyczności oferują warianty Semi-Pro ze sprężyną ze stali nierdzewnej lub wariant z wyciąganą wylewką prysznicową z dwoma rodzajami strumienia. W przypadku mniejszych pomieszczeń preferowany względem klasycznych baterii kuchennych wariant stanowią baterie kuchenne zintegrowane w ścianie (montaż podtynkowy) - to kreuje więcej przestrzeni w strefie zlewu.

Najnowsza innowacja marki hansgrohe: Technologia Select. Za pomocą przycisku Select w bateriach kuchennych można przełączać rodzaj strumienia oraz włączać i wyłączać wodę. Jest to szczególnie praktyczne i komfortowe rozwiązanie w połączeniu z wyciąganą wylewką prysznicową lub w aranżacjach typu wyspa.

Więcej informacji o naszych bateriach kuchennych

Spodobały Ci się produkty hansgrohe i AXOR wpisujące się w ten trend? Na tych stronach znajdziesz więcej inspiracji

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
<% } //bolIsPublishMode %>