Rustykalne drewno na ścianie za sofą, podpatrzone w Furninova

Drewno wnosi do wnętrza ładunek emocjonalny. Tu jako okładzina ścienna za sofą, zaprezentowane na imm cologne 2011 przez Furninova.

Doświadczanie natury

Nawiązania do natury w aranżacji wnętrz są trendem, a drewno ma coraz więcej zwolenników. Jego ciepły, autentyczny urok sprawdza się także w łazience.

Drewniane powierzchnie w łazience stymulują zmysły: Bose stopy lubią kontakt z ciepłem, fornir stołu jest przyjemny w dotyku. Czy to na podłodze, jako mebel lub jako stół pod umywalkę: drewno kreuje przytulną atmosferę. Udane połączenie łazienki z przestrzenią mieszkalną, które także stanowi trend.

Spontanicznie w dobrym nastroju za sprawą drewna

W dobie pośpiechu, gdy kontakt z prawdziwą naturą dla wielu jest rzadkością, drewno wprowadza w spontanicznie dobry nastrój. Ten kawałek prawdziwej natury jest nie tylko ciepły w dotyku, ale wnosi do domu także emocje. Nietrudno zrozumieć, dlaczego jest ono jednym z najstarszych i najbardziej cenionych materiałów stosowanych w kulturze mieszkaniowej. Drewno symbolizuje także naturalny upływ czasu. Każda deska, każda okładzina starzeje się na swój sposób – jako unikat. W otoczeniu technologii, która zapewnia komfort, doznanie autentyczności łączy nas na powrót z naturą.

Wszechstronność aż po łazienkę

Powierzchnie, meble i akcesoria z drewna mogą emanować szlachetnością czy minimalizmem, ale także patyną. Wszechstronność drewna i jego trwałość czynią je ulubionym materiałem we wszystkich strefach mieszkania. Kolekcje marki Axor reprezentującej segment design w firmie Hansgrohe, które prezentują urok i ciepło drewnianego wykończenia, to min. Axor Massaud i Axor Urquiola.

Nasz autor, Heinz Kaiser, jako dziennikarz specjalizujący się we wnętrzach, od wielu lat publikuje w różnych mediach na temat designu łazienekowego.

Zdjęcia
  • Sękata drewniana płyta i akcesoria z drewna tworzą naturalny klimat.
  • Misy i półki z drewna nadają wnętrzu ciepły klimat. Podpatrzone w Die Wäscherei, Hamburg.
  • Kunsztowne taborety z litego drewna są bardzo na czasie. Podpatrzone na imm cologne 2011 u Wohnambiente.
  • Taborety z litego drewna są zarówno rzeźbą, jak i praktycznym meblem. Podpatrzone w Die Wäscherei, Hamburg.
  • Drewniana ławka pokryta patyną. Podpatrzone na imm cologne 2011 w Lambert Store.
  • Surowe drewniane ławki i rustykalne stoły jadalne: bardzo na czasie. Podpatrzone w Die Wäscherei, Hamburg.
  • Wolnostojąca wanna z kompozytu mineralnego na drewnianym stelażu. Podpatrzone na Cersaie 2010 u Moma.
  • Ulubione akcesoria łazienkowe: chodnik z drewnianych sztabek w strefie umywalki.
  • Drewniane ramy do obrazów z małą półką to dekoracyjne detale, które zdobią łazienkę.
  • Drewniana wanna. Podpatrzone na iSH 2011 u Palazzani.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK
<% } //bolIsPublishMode %>