Pielęgnacja i czyszczenie baterii kuchennej

Dzięki temu Twoja bateria zlewozmywakowa błyskawicznie odzyska swój blask

Bateria kuchenna i zlewozmywak bardzo często narażone są na działanie wysokiej lub niskiej temperatury oraz substancji myjących, tłustych lub kwaśnych. Dlatego hansgrohe produkuje najwyższej jakości baterie, których funkcja, wzornictwo oraz blask pozostają nienaruszone przez długi czas, bez wymagającej wysiłku pielęgnacji. Dzięki przedstawionym tu wskazówkom pielęgnacyjnym, Twoja bateria zlewozmywakowa będzie dostarczać Ci radości przez długi czas. Wystarczy ją od czasu do czasu umyć i uwolnić od osadów kamienia!

Najlepsze materiały w przypadku baterii kuchennych i zlewozmywaków: Chrom i stal szlachetna

Nasze baterie kuchenne wyróżnia, w zależności od wariantu, najwyższej jakości powierzchnia chromowana lub w odpornym wykończeniu stali szlachetnej. Oba materiały są wytrzymałe, a ich utrzymanie w czystości jest łatwe. Dzięki właściwej metodzie i dobrym środkom czyszczącym, utrzymasz wysoki połysk przez długi czas. Zlewozmywaki hansgrohe wykonane są ze stali szlachetnej. Sprawia to, że są antybakteryjne i higieniczne, nierdzewne i bezpieczne dla środków spożywczych. Ponieważ stal szlachetna jest oprócz tego odporna na substancje kwaśne i wysoką temperaturę, jej powierzchnię można wyjątkowo łatwo utrzymać w czystości. Niezależnie od tego, czy jest to chrom, czy stal szlachetna: Warto podczas czyszczenia pamiętać o kilku prostych zasadach.

 • zalecenia hansgrohe dotyczące czyszczenia.

  Wolność od kamienia: Blask i sprawne działanie przez długi czas

  Baterie kuchenne hansgrohe można łatwo odkamienić. Posiadają one wysokiej jakości powierzchnie, które bez wysiłku można utrzymać w czystości oraz silikonowe wypustki \(QuickClean\) na perlatorze.

  Pobierz tutaj porady odnośnie pielęgnacji (PDF, 634 KB)

W ten sposób prawidłowo wyczyścisz swoją baterię kuchenną

 • Pielęgnuj swoją baterię kuchenną bez agresywnych środków czyszczących, które zawierają takie substancje, jak podchloryn sodowy, kwas mrówkowy, octowy lub solny. Ponadto unikaj substancji ścierających i gąbek.
 • Baterii kuchennej nie należy spryskiwać bezpośrednio środkiem czyszczącym, nie należy także mieszać ze sobą różnych produktów. Przestrzegaj zaleceń odnośnie stosowania, dozowania i czasu interakcji z powierzchnią podanych przez producenta. 
 • Kamień z powierzchni baterii najlepiej usuniesz za pomocą środków czyszczących na bazie kwasu cytrynowego. W tym celu zaaplikuj środek czyszczący najpierw na miękką, gładką ściereczkę bawełnianą i za jej pomocą przetrzyj powierzchnię baterii. Następnie pozostaw środek czyszczący na baterii przez wskazany w jego opisie czas, po czym zmyj go dokładnie za pomocą czystej wody.
 • Na zakończenie wypoleruj baterię po prostu suchą szmatką. Teraz wszystkie zabrudzenia zostały usunięte, a bateria lśni jak nowa.

Umiejętne usuwanie osadów kamienia pozwala uniknąć wielu przykrych konsekwencji. A to dlatego, że kamień stanowi problem nie tylko estetyczny. Może on także zakłócać funkcje, jak np. kształt strumienia.

Prawidłowe czyszczenie baterii zlewozmywakowej jest łatwe i odbywa się błyskawicznie. Także wyciągany wąż Twojej baterii można szybko oczyścić, a w razie potrzeby bez problemu także wymienić, instrukcja dołączona jest do każdej części zamiennej. Prosimy przestrzegać naszych wskazówek pielęgnacyjnych, ponieważ nasza gwarancja nie pokrywa szkód powstałych w skutek niewłaściwego użytkowania.

Czystość bez osadów na perlatorze

Perlator bywa nazywany także regulatorem strumienia lub kształtownikiem strumienia. Chodzi w tym przypadku o dyszę u wylotu baterii. Wiele perlatorów w bateriach zlywozmywakowych marki hansgrohe wyposażonych jest w funkcję szybkiego usuwania kamienia (QuickClean). Można je oczyścić bez dodatkowej pomocy środków czyszczących: przez potarcie dłonią.

Wystarczy krótkie przetarcie aby usunąć osady kamienia bez wysiłku

W przypadku baterii kuchennej hansgrohe z technologią QuickClean, na perlatorze znajdują się elastyczne silikonowe wypustki. To tutaj, w toku codziennego użytkowania, osadza się kamień (w zależności od stopnia twardości wody, mniej lub więcej). Można go usunąć bez wysiłku: Wystarczy potarcie palcem silikonowych wypustek. Po tym woda ponownie płynie równomiernym i pełnym strumieniem z perlatora.

Oczyść perlator, ciesz się pięknym strumieniem

Jeśli zajdzie potrzeba bardziej intensywnego czyszczenia perlatora, wystarczy odkręcić go i włożyć do naczynia z odkamieniającym środkiem czyszczącym na bazie kwasu cytrynowego. Po maksymalnie 10 minutach można go wyjąć i dokładnie opłukać czystą wodą. W razie potrzeby, czynność tę można powtórzyć, a następnie ponownie przykręcić perlator do Twojej baterii kuchennej. 

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy