Chcesz uwolnić swoją baterię od osadów kamienia i łagodnie ją wyczyścić? Nasze wskazówki odnośnie pielęgnacji podpowiedzą Ci, jak to zrobić: odkamienić wysokiej jakości baterie, bez konieczności ich odkręcania. Tutaj dowiesz się także, jak wyczyścić zabrudzony perlator lub usunąć ślady kamienia z powierzchni armatury.
Podczas gdy bateria codziennie zapewnia nam czystość, sama „pada ofiarą“ zanieczyszczeń. Nasze dłonie pozostawiają na niej tłuste plamy i cząstki brudu. Nawet woda odciska swoje ślady na materiale, szczególnie w formie osadów kamienia. Dotyczy to nie tylko baterii umywalkowej. Również baterie prysznicowe, wannowe i kuchenne należy regularnie odkamieniać. Ale jak to zrobić, aby zapewnić sobie wiele lat radości z użytkowania armatury? Jak czyścić wysokiej jakości baterie hansgrohe bez konieczności ich odkręcania? Poznaj wszystkie wskazówki już teraz, aby prawidłowo pielęgnować swoją armaturę i regularnie o nią dbać.
Po prostu pamiętaj o poniższych wskazówkach, a wtedy czyszczenie i pielęgnacja Twojej baterii będzie iść jak z płatka.
Jeszcze jedna wskazówka: Przy okazji wyczyść również umywalkę i odpływ. Dzięki temu wszystko będzie lśnić jak nowe. Dla jeszcze większej radości korzystania z wody.
hansgrohe rekomenduje swoim klientom łagodny środek czyszczący na bazie kwasku cytrynowego. Ma on wiele zalet. Konwencjonalne koncentraty o dużej mocy czyszczącej często podrażniają dłonie i oczy, mogą powodować alergie i zaczerwienienia w przypadku wrażliwej skóry. Materiał baterii jest również atakowany przez zbyt silne chemikalia. Na początku uszkodzenia pozostają niezauważone, ale nawet mikroskopijne rysy lub powierzchowne przetarcia wystarczą, aby zmatowić wysoki połysk. W dłuższej perspektywie w tych miejscach może gromadzić się większa ilość brudu i kamienia. Ponadto delikatne środki czyszczące są bardziej przyjazne dla środowiska.
Jeśli w Twoim regionie woda ma wysoki stopień twardości, osady kamienia są bardziej prawdopodobne. Zapobiegaj nawarstwianiu się osadów, wycierając baterię do sucha po każdym jej użyciu. W ten sposób usuniesz pozostałości wody kranowej, zanim kamień zdąży się osadzić.
Laboratorium jakości hansgrohe przetestowało szereg środków czyszczących i odkamieniających. Doszliśmy do wniosku, że w tym przypadku mniej znaczy więcej. Jako aktywny składnik, naszym faworytem jest kwasek cytrynowy: skuteczny, o ładnym zapachu oraz łagodny dla armatury i człowieka. Nasze szczegółowe wskazówki odnośnie pielęgnacji możesz pobrać bezpośrednio tutaj w formacie PDF.
Odradzamy domowe środki, takie jak soda oczyszczona czy środki czyszczące na bazie octu, kwasu octowego, kwasu mrówkowego, sody kaustycznej i wybielacza chlorowego, kwasu fosforowego, a nawet kwasu solnego. Niektóre substancje są silnie żrące. Ich częste używanie uszkadza metal; w każdym wariancie wykończenia powierzchni, niezależnie od jej wysokiej jakości. Kwasek cytrynowy możemy polecić z czystym sumieniem.
Nasza technologia QuickClean to innowacyjna funkcja, która została opracowana z myślą o ułatwieniu czyszczenia baterii i pryszniców. Umożliwia ona szybkie usuwanie osadów kamienia i zabrudzeń, co gwarantuje czystość i pełną funkcjonalność produktów przez długi czas. Sekretem są silikonowe wypustki, które wystarczy przetrzeć palcem, aby szybko i łatwo usunąć osady kamienia i cząstki brudu z elementów kształtujących strumień. To oszczędza mnóstwo czasu i wysiłku związanego z czyszczeniem i sprawia, że armatura zawsze wygląda i działa jak nowa. Dowiedz się więcej na temat zalet QuickClean na naszej stronie poradnikowej poświęconej usuwaniu kamienia.
W przypadku lekkich osadów kamienia technologia QuickClean marki hansgrohe stanowi skuteczne rozwiązanie na uciążliwe skutki osadzania się kamienia na baterii. Silikonowe wypustki na dyszach strumieniowych wystarczy przetrzeć palcem, aby szybko i łatwo usunąć kamień i zabrudzenia. Aby poradzić sobie z trudniejszymi osadami kamienia na baterii, można sięgnąć po środek czyszczący na bazie kwasku cytrynowego. Rozpyl środek czyszczący najpierw na bawełnianą ściereczkę, a następnie delikatnie przetrzyj za jej pomocą baterię. Na zakończenie dokładnie opłucz baterię czystą wodą.
Częstotliwość odkamieniania zależy od twardości Twojej wody. W rejonach z dużą zawartością w wodzie wapnia zalecane jest częstsze czyszczenie. Zwracaj również uwagę na ewentualne oznaki osadów kamienia, aby w porę im przeciwdziałać.
Ostrożnie odkręć perlator i umieść go na jakiś czas w wodzie z dodatkiem łagodnego środka czyszczącego na bazie kwasku cytrynowego. Gdy sitko będzie całkowicie oczyszczone z kamienia, wystarczy je ponownie przykręcić i przepłukać baterię, odkręcając strumień wody.