Grupa Hansgrohe - obecna na wszystkich kontynentach

Za sprawą 34 spółek i 21 biur handlowych na całym świecie firma Hansgrohe należy do ścisłej czołówki globalnych graczy branży sanitarnej. W roku finansowym 2015 firma będąca specjalistą w dziedzinie baterii i pryszniców zatrudniała 3.800 pracowników i dostarczała baterie i prysznice do 143 krajów.

W 2016 roku rodzina Hansgrohe obchodzi swoje 115 urodziny. Założyciel firmy, Hans Grohe, zapoczątkował historię Hansgrohe w 1901 roku w niewielkiej manufakturze wyrobów metalowych w Schwarzwaldzie. Główna siedziba firmy nadal mieści się w "ojczyźnie z wyboru" „pomysłowego Hansa“. Dziś stworzona przez niego marka cieszy się światową sławą: Produkty Hansgrohe o najwyższych standardach jakości „Made in Germany“ służą użytkownikom na całym globie.

Firma Hansgrohe ...            

 • jest europejską spółką akcyjną (Societas Europaea), nienotowaną na giełdzie;
 • Posiada dwóch akcjonariuszy:
  • Amerykański koncern Masco Corporation, Tylor/Michigan jako główny udziałowiec (68%).
  • Syngroh Verwaltungs- und Beteiligungs-GmbH, Schiltach, holding rodziny Klausa Grohe (32%).

Grupa Hansgrohe realizuje swoją strategię w oparciu o pięć kierunków:

 1. Innowacje, design i ekologia – Ekspansja na pozycji lidera inowacji, technologii i odpowiedzialności społecznej
 2. Global Speed – Wzmocnienie obecności na rynku międzynarodowym i dalszy rozwój modelu biznesowego w oparciu o rynki wschodzące
 3. Jakość i produktywność – Podnoszenie jakości produktów i inwestowanie w „Global Production Balance“
 4. Lean Business Processes – Odchudzanie procesów biznesowych
 5. Organizacja – Rozwój organizacji przedsiębiorstwa, międzynarodowego zespołu i strategii zarządzania talentami
Nowości produktowe 2015
Nowy rekord: 964 miliony Euro obrotu. Firma Hansgrohe SE odnotowała w roku finansowym 2015 wzrost obrotu o ponad 10%. Przedsiębiorstwo rośnie na rynku krajowym i rynkach zagranicznych i stawia sobie ambitne cele na przyszłość.
Pracownicy produkcji w Hansgrohe SE.
Na dzień 31.12.2015 w Grupie Hansgrohe zatrudnionych jest na całym świecie 3 805 osób. Także w 2015 roku przedsiębiorstwo stworzyło nowe miejsca pracy i ponosiło celowe nakłady na rozwój nowych kadr oraz zarządzanie talentami i zdrowiem.
Rada Nadzorcza Hansgrohe SE
Odświeżony model zarządzania: Zespół zarządzający Hansgrohe SE jest blisko związany z firmą i zna ją od podszewki.
Mapa świata
Od Sao Paolo przez Schiltach do Szanghaju: Główna siedziba firmy, od momentu jej założenia w 1901 roku, znajduje się w Schiltach, w Schwarzwaldzie. Produkcja odbywa się obecnie na terenie Niemiec, Francji, Chin i USA.

Hansgrohe korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszy możliwy serwis. Przeglądając dalej tę stronę bez zmiany swoich ustawień, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookie.

   

OK