Usuwanie kamienia z główki prysznicowej: Dla niezakłóconej radości w kontakcie z wodą

Kiedy będziesz prawidłowo usuwać kamień ze swojej głowicy lub główki prysznicowej, Twoja radość w kontakcie z wodą będzie mogła trwać przez długi czas. Jednak co znaczy "prawidłowo"? Ten poradnikowy artykuł udziela cennych wskazówek. Odkryj, w jaki sposób możesz szybko, prosto i z łagodnością dla produktu uwolnić od osadów kamienia swoją głowicę prysznicową, prysznic sufitowy, swoją główkę prysznicową lub dyszę boczną - po to, aby Twój produkt lśnił równie pięknie, jak pierwszego dnia.

Prawidłowe usuwanie kamienia: W ten sposób Twoja strefa prysznica zachowa swój blask

Bezkwasowa słuchawka ręczna marki hansgrohe.
Prawidłowo pielęgnowane powierzchnie i niezawodna funkcja czynią z codziennej kąpieli czystą przyjemność.

Najwyższej jakości prysznic marki hansgrohe gwarantuje czystą przyjemność w łazience. Nie pozwól na to, aby kamień zakłócił Twoją radość - pielęgnuj swój prysznic w prawidłowy sposób. To jest proste. Dzięki poniższym wskazówkom pielęgnacyjnym i poradom na temat czyszczenia utrzymasz piękną estetykę i doskonałą funkcjonalność swojej strefy prysznica przez długi czas.

Usuwaj osady kamienia, zapobiegaj uszkodzeniom: Robi się to tak

Nieprawidłowe metody i środki czyszczące mogą prowadzić do uszkodzeń Twojego produktu prysznicowego. Szkód tych nie obejmuje gwarancja. Prosimy przestrzegać następujących wskazówek.

Prawidłowe akcesoria czyszczące:

  • Do pielęgnacji odpowiednia jest tylko miękka i czysta szmatka - nie należy stosować szorstkich akcesoriów, które mogłyby rysować powierzchnię, jak gąbki ścierające lub ściereczki z mikrofazy.
  • Nie należy stosować oczyszczaczy parowych, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić prysznic.

Odpowiedni środek czyszczący:

  • Zalecamy stosowanie tylko z łagodnych środków czyszczących, na przykład na bazie kwasu cytrynowego.
  • Nie należy stosować żadnych środków czyszczących zawierających kwas solny, kwas mrówkowy, wybielacze na bazie chloru lub kwas solny, ponieważ mogą one doprowadzić do poważnych uszkodzeń produktu. Środki czyszczące na bazie kwasu fosforowego dopuszczalne są tylko pod pewnymi warunkami. Nie należy nigdy mieszać ze sobą środków czyszczących!
  • Środków czyszczących w pojemnikach ze spryskiwaczem nie należy rozpylać bezpośrednio na powierzchni prysznica, aby mgiełka nie przedostała się do wewnątrz prysznica, co mogłoby wywołać jego uszkodzenia.
  • Najlepiej rozpylić środek czyszczący na miękkiej ściereczce i za jej pomocą przetrzeć powierzchnię prysznica.
  • Po czyszczeniu należy gruntownie spłukać powierzchnię prysznica czystą wodą, a także przepłukać prysznic od wewnątrz za pomocą jego strumienia.

Wskazówki odnośnie czyszczenia Twojej głowicy prysznicowej

Praktyczne funkcje: Wiele spośród głowic prysznicowych marki hansgrohe można w celu ich oczyszczenia w prosty sposób zdjąć i dzięki temu dokładnie usunąć z ich powierzchni kamień.

W przypadku wielu głowic prysznicowych marki hansgrohe tarczę strumieniową możesz po prostu zdjąć. Często jest ona także przystosowana do mycia w zmywarce. Dzięki temu czyszczenie staje się czynnością "przy okazji", którą możesz elegancko rozwiązać.

Konkretne wskazówki odnośnie Twojej głowicy prysznicowej, główki prysznicowej lub dyszy bocznej znajdziesz w odpowiedniej dla danego produktu instrukcji montażu. Możesz je wyświetlić na odpowiedniej stronie produktu i pobrać je stamtąd. Więcej wskazówek znajdziesz w naszym filmie serwisowym:

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy