Często zadawane pytania

Systemy prysznicowe

Tutaj znajdziesz pomocne wskazówki i odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące systemów prysznicowych marki hansgrohe. Wybierz interesujące Cię pytanie poniżej i wyświetl odpowiedź.

Główki i głowice prysznicowe

Z główki prysznicowej/prysznica płynie niedostateczna ilość wody. Co mogę zrobić? 

Przyczyną obniżonej wydajności przepływu może być zanieczyszczone sitko z uszczelką. W tym filmie opisany został proces czyszczenia. Istnieje możliwość, że główka prysznicowa jest zanieczyszczona osadami kamienia. Instrukcję fachowego odkamieniania znajdziesz w tym filmie.

Gdzie należy zamontować uchwyt główki prysznicowej przy wannie?

Główka prysznicowa powinna być dostępna pod ręką. Mycie włosów w pozycji siedzącej powinno być możliwe bez konieczności wzięcia główki prysznicowej do ręki.

Strumień wody z prysznica / głowicy jest nieregularny. Co mogę zrobić?

Radzimy Ci odkamienić głowicę prysznicową i skorzystać z naszej funkcji QuickClean. Poniższe linki poprowadzą Cię do dalszych informacji:

Czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje strumienia w prysznicach hansgrohe?

Więcej informacji na temat różnych rodzajów strumienia znajdziesz w naszym Poradniku.

Z mojej główki prysznicowej/prysznica kapie woda. Co mogę zrobić?

Jeżeli po zakończeniu kąpieli prysznic nie opróżnia się z wody w pełni lub wcale, możliwe jest, że ten proces zakończy się dopiero po kilku minutach lub godzinach. 
Jest to związane z napięciem powierzchniowym wody. Dlatego prosimy o wypróbowanie następujących porad:

  • Jeśli Twoja głowica prysznicowa jest wyposażona w przegub kulowy, możesz przyspieszyć opróżnianie, ustawiając głowicę prysznicową po zakończonej kąpieli pod pewnym kątem.
  • Również ostrożne przetarcie dysz strumieniowych za pomocą ściągaczki do kabin prysznicowych lub dłonią przyspiesza opróżnianie prysznica, ponieważ napięcie powierzchniowe wody zostaje wówczas przerwane.
  • Oprócz tego zalecamy regularne odkamienianie pryszniców, co również pozytywnie wpływa na proces opróżniania. Instrukcję fachowego odkamieniania główki prysznicowej znajdziesz w tym filmie.

Uszczelka z sitkiem: Jaką funkcję pełni uszczelka bądź sitko pomiędzy wężem prysznicowym i główką prysznicową?

Sitek uszczelniających dostarczanych wraz z główką prysznicową nie należy wymieniać na zwykłe uszczelki. W przeciwnym razie zabrudzenia, które są normalnie filtrowane przez sitko, dostaną się do układu mechanicznego prysznica. To z kolei będzie prowadzić do awarii funkcji czyszczenia QuickClean lub zatkania dysz prysznicowych. 

Przełącznik mojej podtynkowej baterii wannowej nie powraca automatycznie do pozycji wyjściowej. Co mogę zrobić?

O-Ring lub suwak przy zaworze przełączającym są zabrudzone bądź za mało natłuszczone. Oba elementy należy - w razie potrzeby - oczyścić i pokryć silikonem

Komplety i zestawy prysznicowe

Czy mogę skrócić rurę pionową?

W zależności od modelu można skrócić rurę pionową, aby dopasować ją do warunków przestrzeni. Aby upewnić się, że jest to możliwe dla konkretnego modelu, sprawdź informacje na karcie produktu.

  • W przypadku okrągłych rur pionowych jest to generalnie możliwe. Można je skracać od dołu, po stronie baterii lub przełącznika. W tym celu należy użyć cienkiej piłki do metalu i na koniec wygładzić krawędź w miejscu przecięcia. Wyjątek stanowi linia Vernis, w przypadku której skrócenie rury pionowej nie jest możliwe.
  • W przypadku prostokątnych rur pionowych ich skrócenie najczęściej nie jest możliwe. Natomiast dla większości rur pionowych w ofercie hansgrohe dostępne są różne warianty długości – znajdziesz je w naszym Katalogu części zamiennych. W celu złożenia zamówienia zwróć się do specjalistycznego punktu handlowego w Twojej okolicy. W razie wątpliwości prześlij do nas swoje zapytanie za pośrednictwem formularza kontaktowego.

W jaki sposób mogę zamontować komplet prysznicowy, jeśli łazienka nie jest wyłożona płytkami aż po sufit? Czy istnienie jakieś rozwiązanie?

Do kompletu prysznicowego można dokupić podkładkę dystansową do korekty w pionie, która skoryguje brakujące 7 mm. Numer artykułu znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.

Jakie są możliwości montażu narożnikowego w przypadku drążków prysznicowych?

Dla drążka prysznicowego Unica Raindance (Nr art. 27636000) oferujemy zestaw do montażu w narożniku (Nr art. 28694000). Niezbędne kroki montażowe przedstawiamy w tym video.

Wymiana drążka prysznicowego bez potrzeby wiercenia nowych otworów. Który drążek prysznicowy jest do tego odpowiedni?

Proszę sprawdzić odległość pomiędzy wywierconymi w ścianie otworami. Jeżeli odległość wynosi 915 mm, możesz zastosować wszystkie aktualne drążki prysznicowe o długości 90 cm znajdujące się w naszym asortymencie. W przypadku odległości wynoszącej 625 mm odpowiednie będą wszystkie aktualne drążki prysznicowe o długości 65 cm. Jeżeli odległość pomiędzy otworami różni się od wymienionych powyżej, rekomendujemy wybór naszych drążków prysznicowych z regulacją.

Czy wymienny suwak Unica'D można zastosować także w przypadku starszych drążków prysznicowych? 

Wymienny suwak można zastosować w przypadku generalnie wszystkich drążków prysznicowych Unica`D (Nr art. 96190000).

Korekta pionowa grubości płytek: Do czego służy wydłużona płytka z tworzywa sztucznego, która dołączona jest do zestawów prysznicowych?

W niektórych przypadkach do montażu zestawów prysznicowych lub kompletów prysznicowych konieczne jest zniwelowanie różnicy związanej z grubością płytek. W przypadku łazienek, które nie są wyłożone płytkami aż po sufit, można to zrobić za pomocą podkładki dystansowej do korekty w pionie marki hansgrohe. Jest to podłużna, jasnoszara płytka z tworzywa, która dobrze prezentuje się na różnych materiałach. Ma ona 7 mm grubości, a w razie potrzeby kilka płytek można połączyć ze sobą w szereg. Podkładkę dystansową możesz zamówić za pośrednictwem specjalistycznego punktu handlowego w Twojej okolicy. Odpowiedni numer artykułu znajdziesz w instrukcji montażu lub w naszym Katalogu części zamiennych.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy