FAQ - Najczęściej zadawane pytania na temat naszych produktów

Twoje pytania – nasze odpowiedzi

Tutaj znajdziesz pomocne wskazówki oraz odpowiedzi na często zadawane pytania wokół tematu produktów marki hansgrohe, instalacji i naprawy. Wybierz poszukiwaną kategorię poniżej i zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Szczególny przypadek powierz profesjonaliście

Przedstawione tu wskazówki nie są w stanie wyczerpać wszystkich przypadków szczególnych. W takiej sytuacji pomocy udzieli Ci chętnie instalator w Twojej okolicy. Sprawdzi on konkretny problem na miejscu i zaproponuje Ci odpowiednie rozwiązania.

Czy oprócz tego masz jeszcze inne pytania dotyczące produktów lub kwestii technicznych? Do Twojej dyspozycji są właściwe osoby kontaktowe w hansgrohe. Z chęcią odpowiemy na Twoje zapytanie!

Systemy odpływowe 

Który odpływ zalecany jest do którego systemu prysznicowego XXL? 
W celu odpływu wody w połączeniu z dużą głowicą prysznicową zalecane jest zastosowanie np. odpływu RainDrain XXL (Nr Art. 60067000). Według DIN EN 274 wydajność odpływu wynosi 51 litrów na minutę.

Akcesoria 

Z dozownika nie wydobywa się balsam. Co mogę zrobić?
W przypadku dłuższej przerwy w korzystaniu z dozownika balsam wysechł i stwardniał w pompie. Należy oczyścić pompę dozownika, wkładając ją do ciepłej wody, a następnie przepłukać.

Armatura

Bateria natynkowa: Jaka jest możliwa przyczyna nieszczelności na przyłączach?
Przed przystąpieniem do montażu należy zwrócić uwagę na wymiary montażowe i rozmieszczenie przyłączy S w taki sposób, który nie powoduje napięcia pomiędzy przyłączami. Należy koniecznie zastosować oryginalne uszczelki, w razie uszkodzenia uszczelek należy je wymienić.
 
Bateria elektroniczna: W jaki sposób mogę aktywować tryb czyszczenia baterii, tak aby sensor nie uruchamiał się i aby można było np. umyć umywalkę?
Sposób aktywacji trybu czyszczenia jest opisany w dołączonej do produktu instrukcji montażu, którą można także pobrać z wirtualnego katalogu części zamiennych.
 
Bateria kuchenna: Z cylindra obrotowego cieknie woda. Co może być przyczyną?
Uszczelki wylewki obrotowej armatury są zanieczyszczone lub uszkodzone. Etapy montażu konieczne do wymiany uszczelek znajdą Państwo w odpowiedniej instrukcji montażu dołączonej do części zamiennej. Należy zwrócić uwagę, aby pierścienie kompletów uszczelniających nie były za bardzo natłuszczone.
 
Bateria kuchenna: Woda z baterii kuchennej z wyciąganą wylewką wypływa wątłym strumieniem. Co mogę zrobić?
Między wyciąganym wężem a wyciąganą wylewką prysznicową znajduje się malutkie sitko zamontowane w złączce przyłączeniowej wyciąganego węża. Należy je wyjąć za pomocą ostrego przedmiotu, oczyścić i zamontować ponownie.
 
Bateria kuchenna: W wyciąganej główce prysznicowej oba rodzaje strumieni włączają się jednocześnie. Jak można rozwiązać ten problem?
Należy wymienić wyciąganą wylewkę prysznicową. Naprawa przez klienta nie jest możliwa. Numer części zamiennej dla wyciąganej główki prysznicowej znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.
 
Bateria kuchenna: Obrotowa wylewka jest nieszczelna. Co mogę zrobić?
Jeżeli po uruchomieniu baterii woda wypływa w dolnej części wylewki, należy wymienić uszczelki w obrotowej wylewce. Wymianę uszczelek należy wykonać zgodnie z instrukcją montażu dołączoną do danego modelu. Instrukcje montażu znajdziesz również w Katalogu części zamiennych.
 
Bateria kuchenna: W jaki sposób mogę złożyć baterię kuchenną Variarc z wyciąganą wylewką prysznicową, gdy chcę otworzyć okno?
Przytrzymać baterię za podstawę (uwaga: nie za wylewkę!), pociągnąć pionowo do góry i położyć baterię na bok na kuchennym blacie (na ściereczce itp.).
 
Technika mieszania kulowego: Czy podczas serwisu systemu mieszania kulowego należy wymienić także kulę sterującą?
Wymiana kuli sterującej ze stali szlachetnej nie jest konieczna. Ewentualne osady można łatwo usunąć z powierzchni kuli, np. za pomocą papieru ściernego do tworzywa.
 
Przepływowe podgrzewacze wody: Podczas podgrzewania wody, woda cieknie z wylewki. Co mogę zrobić?
Aby podczas procesu podgrzewania w przepływowym podgrzewaczu wody nie powstało nadmierne ciśnienie, woda wycieka z wylewki. Wynika to z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.
 
Woda kapie po zakończeniu korzystania z produktu: Z baterii lub prysznica po zakończeniu użytkowania przez krótki czas kapie jeszcze woda. Co mogę zrobić?
W przypadku armatury i pryszniców krótkotrwałe skapywanie wody wynika z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.
 
Zawór przełączający: Zawór przełączający armatury nie wraca automatycznie do swojej pozycji wyjściowej. Co mogę zrobić?
O-Ring lub suwak przy zaworze przełączającym są zabrudzone bądź za mało natłuszczone. Oba elementy należy - w razie potrzeby - oczyścić i pokryć silikonem.
 
Bateria umywalkowa: Z armatury umywalkowej płynie niedostateczna ilość wody. Co mogę zrobić?
Przyczyną obniżonej wydajności przepływu może być zanieczyszczone sitko z uszczelką. W tym filmie na temat czyszczenia proces ten został dokładnie przedstawiony.
 
Bateria umywalkowa: Czy mogę wpłynąć na kąt strumienia w przypadku baterii umywalkowej hansgrohe?
hansgrohe oferuje opcjonalnie perlator z regulacją kąta (Nr art.: 95400000) z gwintem zewnętrznym M24x1. Dzięki niemu można wyregulować kąt strumienia wody o ok. 8°. Wymiana i sposób działania objaśnione są w tym filmie.

Zakup produktów marki hansgrohe

Czy te produkty można gdzieś w niezobowiązujący sposób wypróbować?
Ekspozycji marki hansgrohe w Hali Koszyki prezentujemy dla Ciebie przekrój asortymentu naszych aktualnych produktów i kolekcji. Gdzie jeszcze w Twoim regionie możesz wypróbować produkty marki hansgrohe, dowiesz się tutaj.

Gdzie mogę kupić produkty marki hansgrohe?
Nasze produkty możesz kupić w profesjonalnych punktach serwisowych i detalicznych. Produktów nie można zakupić bezpośrednio u producenta. Profesjonalne punkty handlowe w Twojej okolicy znajdziesz w naszej wyszukiwarce punktów handlowych.
 
Gdzie otrzymam prospekty?
Prospekty na temat produktów hansgrohe możesz pobrać bezpośrenio z naszej strony internetowej.
 
Ile kosztują produkty marki hansgrohe?
Nasze produkty możesz kupić w profesjonalnych punktach serwisowych i detalicznych. Tam otrzymasz również informacje cenowe. Profesjonalne punkty handlowe w Twojej okolicy znajdziesz w naszej wyszukiwarce punktów handlowych.
 
Przez jaki okres czasu po wycofaniu produktu z oferty mogę dokupić do niego części zamienne?
Gwarantujemy dostępność części zamiennych przez 15 lat od wycofania produktu z oferty. 

Systemy prysznicowe

Drążek prysznicowy: Jakie są możliwości montażu w narożniku?
Etapy montażu zestawu narożnego przedstawione są w tym filmie

Korekta pionowa do płytek: Do czego służy podłużna płytka z tworzywa, która jest dołączona do zestawów prysznicowych?
Nie wszystkie łazienki wyłożone są płytkami aż po sufit. Z tego względu w niektórych przypadkach konieczne jest wyrównanie do grubości płytek. W łazienkach, które nie są wyłożone płytkami do samej góry można za pomocą podkładki dystansowej do korekty w pionie wyrównać grubość płytek. Płytkę można w razie potrzeby ułożyć w skos.

Główka prysznicowa: W porównaniu do sytuacji wcześniej, woda płynie teraz słabym strumieniem. Co mogę zrobić?
Przyczyną obniżonej wydajności przepływu może być zanieczyszczone sitko z uszczelką. W tym filmie przedstawiony został proces czyszczenia. Istnieje możliwość, że główka prysznicowa jest zanieczyszczona osadami kamienia. Instrukcję fachowego odkamieniania znajdziesz w tym filmie.

Główka prysznicowa: W którym miejscu przy wannie należy zamocować uchwyt?
Główka prysznicowa powinna znajdować się w wygodnym zasięgu. Mycie włosów w pozycji siedzącej powinno być możliwe bez konieczności wzięcia główki prysznicowej do ręki.
 
Głowica prysznicowa: Strumień wachlarzowy głowicy prysznicowej jest nierównomierny. Wygląd strumienia nie jest zadowalający. Co mogę zrobić?
Należy oczyścić wylot strumienia wachlarzowego. W tym celu najlepiej użyć szpachelki z tworzywa sztucznego. Przeciągnąć szpachelkę pod bieżącą wodą na całej długości wylotu strumienia wachlarzowego. Usunięte zabrudzenia zostaną od razu wypłukane.

Woda kapie po zakończeniu korzystania z produktu: Z baterii lub prysznica po zakończeniu użytkowania przez krótki czas kapie jeszcze woda. Co mogę zrobić?
W przypadku armatury i pryszniców krótkotrwałe skapywanie wody wynika z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub dochodzeń roszczeniowych z tytułu rękojmi lub gwarancji.

Komplety prysznicowe Showerpipe: Czy można skrócić rurę pionową?
W zależności od modelu można dopasować i ewentualnie skrócić rurę odpowiednio do sytuacji przestrzennej. W przypadku rur okrągłych skracanie jest generalnie możliwe. Szczegółowe informacje znajdziesz się w odpowiedniej instrukcji montażu. W przypadku rur prostokątnych dostępne są różne długości. Odpowiedni numer części zamiennej do Twojego produktu znajdziesz w Katalogu części zamiennych.

Uszczelka z sitkiem: Jaką funkcję spełnia uszczelka lub sitko pomiędzy wężem prysznicowym a główką prysznicową?
Specjalnych uszczelek z sitkiem, które są dołączone do każdej główki prysznicowej hansgrohe, nie wolno zastępować zwykłymi uszczelkami. W przeciwnym razie zabrudzenia, które są normalnie filtrowane przez sitko, dostaną się do układu mechanicznego prysznica. To z kolei będzie prowadzić do awarii funkcji czyszczenia QuickClean lub zatkania dysz prysznicowych. Sposób czyszczenia uszczelki z sitkiem przedstawia ten film.

Unica'D: Czy suwak dostępny jako część zamienna można zamontować także na starszych drążkach prysznicowych?
Suwak jako część zamienną można zamontować generalnie na wzystkich drążkach prysznicowych Unica'D.

Komplet prysznicowy Showerpipe: W jaki sposób mogę go zamontować, jeśli łazienka nie jest wyłożona płytkami aż po sufit? Czy jest na to rozwiązanie?
Do Showerpipe można dokupić podkładkę dystansową do korekty w pionie, która skoryguje brakujące 7 mm. Numer artykułu znajduje się w odpowiedniej instrukcji montażu.

Rękojmia i gwarancja

Czy gwarancja producenta na produkt przestaje obowiązywać w chwili wymiany części serwisowych?
Warunkiem utrzymania naszych warunków gwarancyjnych jest między innymi fachowy montaż produktu. W przypadku wymiany części serwisowych fachowe wskazówki opisane są w instrukcji montażu. Więcej informacji na ten temat zgromadziliśmy w naszych Warunkach Gwarancyjnych.
 
Jak długo obowiązuje gwarancja na produkty marki hansgrohe?
Zasadniczo sprzedający odpowiada względem kupującego za wady produktu przez określony czas. Ponieważ hansgrohe dystrybuuje swoje produkty za pośrednictwem hurtowni, fachowych wykonawców i sklepów detalicznych, odpowiedzialność gwarancyjna względem klienta spoczywa w pierwszej linii bezpośrednio na sprzedawcy, czyli na wykonawcy lub detalicznym punkcie handlowym, a nie na producencie. W przypadku roszczeń z tytułu gwarancji prosimy o zwrócenie się do sprzedawcy produktu. Tutaj znajdziesz dalsze informacje szczegółowe na temat gwarancji na produkty marki hansgrohe.
 
Do kogo należy zwrócić się w sprawie reklamacji?
hansgrohe dystrybuuje swoje produkty za pośrednictwem hurtowni, fachowych firm wykonawczych i detalicznych punktów handlowych. Dlatego odpowiedzialność gwarancyjna względem klienta spoczywa w pierwszej linii na specjalistycznym punkcie handlowym / sprzedawcy, a nie na producencie. W przypadku reklamacji prosimy o zwrócenie się do sprzedawcy produktu.
 
Czy hansgrohe oferuje dobrowolnie gwarancję oprócz obowiązkowej rękojmi?
Najwyższa jakość stanowi kluczowy element filozofii firmy Hansgrohe. Udzielamy konsumentom pięcioletniej gwarancji producenta na nasze produkty. Warunki i szczegółowe informacje na temat gwarancji znajdziesz w Warunkach gwarancyjnych.

Zestaw podstawowy

Uszczelnienie: Czy powinienem uszczelnić otwory w ścianie i fugi?
Błędne lub wręcz brakujące uszczelnienia połączeń we wlotach instalacyjnych mogą, ze względu na przeciekającą wodę, spowodować poważne uszkodzenia w murze. Zgodnie z Normą DIN 18195/część 5 (Uszczelnienia Budowli - Uszczelnienia przeciwdziałające przeciekom wodnym na powierzchniach sufitów i w pomieszczeniach mokrych, wymiarowanie i realizacja), fugi wokół baterii podtynkowych i wlotów rur należy właściwie i trwale elastycznie uszczelnić, np. za pomocą manszet uszczelniających i odpowiedniego silikonu sanitarnego. Także otwory wykonane za pomocą wiertarki należy ochronić przed wnikającą wilgocią za pomocą silikonu sanitarnego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w instrukcji montażu dołączonej do produktu.

Czyszczenie i pielęgnacja

W jaki sposób należy odkamieniać i czyścić produkty hansgrohe?
Opracowaliśmy dla Ciebie kompaktowy informator na temat tego, w jaki sposób należy postępować z produktami marki hansgrohe, aby utrzymać przez długi czas ich blask i niezawodną funkcję: 
Generalnie obowiązuje zasada:
  • Nie wolno stosować środków czyszczących, które zawierają kwas solny, kwas mrówkowy, wybielacze na bazie chloru i kwas octowy, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych uszkodzeń produktów
  • Nie wolno używać przyrządów i urządzeń z funkcją ścierania, takich jak nieodpowiednie gąbki i środki do szorowania
  • Podczas czyszczenia produktu należy przestrzegać zalecanego dozowania oraz maksymalnego czasu oddziaływania środka czyszczącego wynoszącego max. 10 min
  • Nie należy rozpylać środka czyszczącego bezpośrednio na powierzchni produktu hansgrohe, lecz rozprowadzić go uprzednio na szmatce
  • Po zakończeniu czyszczenia należy dokładnie opłukać produkt czystą wodą
Czy głowicę prysznicową można w całości umieścić w zmywarce?
Części plastikowe głowicy prysznicowej nie są odporne na wysokie temperatury programu suszenia w zmywarkach. Tylko tarcza prysznicowa wykonana z metalu nadaje się do mycia w zmywarce. W załączonej instrukcji montażu przedstawiony jest obrazowo dokładny proces postępowania.

Termostaty i zawory 

Zawór odcinający/przełączający: Uchwyt zaworu odcinająco-przełączającego w termostacie ciężko chodzi. Jak można rozwiązać ten problem?
Za trudności w obsłudze uchwytu może być odpowiedzialnych kilka przyczyn. Na przykład utrudnioną obsługę mogą powodować osady na powierzchniach uszczelniających. Proszę wymienić część zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Więcej informacji znajdą Państwo w naszym elektronicznym Katalogu części zamiennych
 
Przycisk blokuje się: nie można zwolnić blokady bezpieczeństwa na uchwycie termostatu. Jak mogę temu zaradzić?
Prawdopodobnie przycisk jest po prostu zakamieniony lub uszkodzona jest sprężyna. Należy oczyścić sprężynę i przycisk oraz lekko je natłuścić. Ewentualnie należy wymienić części zamienne. Numery części zamiennych znajdziesz w instrukcji montażu lub w Katalogu części zamiennych online
 
Przycisk Select: W przypadku ShowerSelect czy ShowerTablet po wykonaniu montażu nie można uruchomić przycisku lub przycisk nie działa.
Podczas montażu baterii nie została usunięta z zaworu zielona klamra zabezpieczająca. Proszę zdemontować widoczne części i usunąć klamrę. Możliwe, że uszczelka pomiędzy przyciskiem i rozetą nie została natłuszczona. Proszę lekko natłuścić uszczelkę za pomocą silikonu.
 
ShowerSelect: Czy w przypadku produktów ShowerSelect mogę ustawić ilość wody?
W przypadku produktów ShowerSelect nie ma możliwości ustawienia ilości wody. Doświadczenie wskazuje na to, że 80% użytkowników nie potrzebuje kontroli ilości wody. Kontrola ilości wody jest potrzebna przede wszystkim w przypadku główki prysznicowej. Nowe główki prysznicowe Raindance Select oferują możliwość wyboru pomiędzy strumieniem łagodnym i silnym. Wyjątkowo oszczędnym pod względem zużycia wody rozwiązaniem są główki prysznicowe EcoSmart dostępne w szerokim asortymencie. W przypadku głowic prysznicowych na pierwszym planie jest przyjemność kąpieli. Głowice prysznicowe są skonfigurowane odpowiednio do swoich parametrów, a Twoi klienci mają do wyboru bogaty asortyment. Produkty z kontrolą ilości wody Twoi klienci znajdą w dalszym ciągu w ciągle dostępnym asortymencie termostatów w standardowej technologii.

Bateria termostatyczna do montażu podtynkowego: W uchwycie zamiennym brakuje śruby mocującej. Jak mogę prawidłowo zamontować uchwyt?
Od 2012 roku uchwyty termostatyczne są nakładane. Śruba mocująca nie jest konieczna. Nakładane uchwyty są montowane po prostu przez wciśnięcie i można je zawsze zdemontować przez silne wyciągnięcie.

Inne 

Gdzie znajdę katalog części zamiennych, rysunki wymiarowe i instrukcje montażu produktów?

Informacje o częściach zamiennych i techniczne publikacje, jak rysunki wymiarowe, instrukcje montażu oraz instrukcje serwisowe znajdziesz na stronie Hansgrohe PRO – stronie internetowej dla ekspertów. Poza tym odkryjesz tam: szczegółowy katalog produktów, dane dotyczące projektowania łazienki, wskazówki odnośnie doradztwa, projektowania, instalacji i wiele więcej. 

Gdzie znajdę informacje dla dostawców i usługodawców?

Pełen serwis i wszelkie pliki do pobrania dla dostawców i usługodawców udostępniamy w strefie dla dostawców na naszej firmowej stronie internetowej www.hansgrohe.com. Tutaj znajdziesz między innymi informacje na temat organizacji zamówień i zarządzania jakością, pliki do pobrania, jak przewodnik realizacji ekspozycji, nasze fabryczne normy czy umowy ramowe.

do strefy dla dostawców

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy