1953 r. Brodzik Unica został wynaleziony przez Hansa Grohe.
Innowatorscy od 1901 roku

Międzynarodowy sukces dzięki tradycji i innowacji

Firma Hansgrohe została założona w 1901 roku. Od tego czasu tradycją stało się to, że jako pionierzy w dziedzinie łazienek wyprzedzamy swoje czasy o krok. Pierwsza popularna główka prysznicowa, drążek prysznicowy czy jednouchwytowa bateria mieszająca: Odkryj tutaj ekscytujące wynalazki. Wiele z nich stało się kamieniami milowymi międzynarodowej kultury łazienkowej.

Wynalazczość jest naszą turbiną napędową

W świecie łazienek marka hansgrohe kojarzona jest z wysoką jakością i są ku temu dobre powody. Jest to rezultat know-how, które liczy sobie już ponad 120 lat. Już założyciel firmy, Hans Grohe, miał tyle dobrych pomysłów, że jego wynalazki zapisały się na kartach historii ewolucji prywatnej łazienki. Jego rzemieślniczy kunszt i koncepcje wzornicze stanowiły inspirację dla rozwijającego się przez dziesięciolecia stylu, wzbogacając ludzi na całym świecie po dziś dzień.

X-razy opatentowana przyjemność w kontakcie z wodą dla Ciebie

Kupując dziś ultranowoczesny produkt premium marki hansgrohe do łazienki lub kuchni, korzystasz z tego nagromadzonego doświadczenia. Zarazem Grupa Hansgrohe jest jednym z branżowych liderów innowacji. O jej innowatorskich zasobach świadczą uhonorowane nagrodami wzornictwo, niezliczone patenty i fascynujące technologie przyszłości. Doświadczenie zbudowane w przeszłości daje moc do tego, aby kierować uwagę do przodu.

Dla Ciebie, jako użytkownika, oznacza to codzienną radość z pięknie zaprojektowanych, przyjaznych w obsłudze i oszczędnych produktów, które działają doskonale przez długi czas. A także - doskonały serwis, na przykład dzięki rozbudowanemu doradztwu i wieloletniej dostępności części zamiennych.

Od drążków prysznicowych i baterii jednouchwytowych

Dlaczego hansgrohe? Tutaj już od zawsze spotykają się ze sobą pionierski duch i niemiecki kunszt inżynieryjny. Dzięki swojemu pomysłowi na główkę prysznicową, w 1928 roku Hans Grohe stworzył wygodną alternatywę do znanej wówczas głowicy prysznicowej. W 1953 roku wynalazł on drążek prysznicowy, dzięki któremu główkę prysznicową można było zamocować na dowolnej wysokości. Oba wynalazki są dziś standardem w łazienkach na całym globie - wówczas stanowiły one rewolucję geniuszu, która zainicjowała zmianę przyzwyczajeń w obszarze kąpieli pod prysznicem. Opracowując swoje prysznice oszczędzające wodę, marka hansgrohe na bardzo wczesnym etapie zaczęła poświęcać uwagę ochronie zasobów i klimatu i stała się "zielonym" pionierem branży.

Kto to wynalazł? hansgrohe.

 • Pełna wdzięku główka prysznicowa z porcelanową rączką (1928)
 • Automatyczny komplet odpływowo-przelewowy do wanny (1934)
 • Drążek prysznicowy Unica (1953)
 • Główka prysznicowa Selecta z funkcją przełączania rodzajów strumieni (1968)
 • Kolorowe główki prysznicowe z tworzywa, Sixty i Tri-Bel (1970)
 • Jednouchwytowa bateria umywalkowa Allegroh (1981)
 • Oszczędzająca wodę główka prysznicowa Mistral Eco (1987)
 • Prefabrykowane systemy prysznicowe i panele prysznicowe (1989)
 • Podtynkowy zestaw podstawowy iBox universal (2000)
 • Prysznic deszczowy Raindance (2003)
 • Przyjazne dla klimatu prysznice i baterie z EcoSmart (2007)
 • Baterie z ComfortZone (2011)
 • i wiele innych
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy