1953 r. Brodzik Unica został wynaleziony przez Hansa Grohe.
Innowatorscy od 1901 roku

Międzynarodowy sukces dzięki tradycji i innowacji

Firma Hansgrohe została założona w 1901 roku. Od tego czasu jako pionierzy w dziedzinie łazienek wyprzedzamy swoje czasy o krok. Pierwsza popularna główka prysznicowa, drążek prysznicowy czy jednouchwytowa bateria : Odkryj tutaj ekscytujące wynalazki. Wiele z nich stało się kamieniami milowymi międzynarodowej kultury łazienkowej.

Wynalazczość jest naszą turbiną napędową

W świecie łazienek marka hansgrohe kojarzona jest z wysoką jakością i są ku temu dobre powody. Jest to rezultat know-how, które liczy sobie już ponad 120 lat. Już założyciel firmy, Hans Grohe, miał tyle dobrych pomysłów, że jego wynalazki zapisały się na kartach historii ewolucji prywatnej łazienki. Jego rzemieślniczy kunszt i koncepcje wzornicze stanowiły inspirację dla rozwijającego się przez dziesięciolecia stylu, wzbogacając ludzi na całym świecie po dziś dzień.

X-razy opatentowana przyjemność w kontakcie z wodą dla Ciebie

Kupując dziś ultranowoczesny produkt premium marki hansgrohe do łazienki lub kuchni, korzystasz z tego nagromadzonego doświadczenia. Zarazem Grupa Hansgrohe jest jednym z branżowych liderów innowacji. O jej innowatorskich zasobach świadczą uhonorowane nagrodami wzornictwo, niezliczone patenty i fascynujące technologie przyszłości. Doświadczenie zbudowane w przeszłości daje moc do tego, aby kierować uwagę do przodu.

Dla Ciebie, jako użytkownika, oznacza to codzienną radość z pięknie zaprojektowanych, przyjaznych w obsłudze i oszczędnych produktów, które działają doskonale przez długi czas. A także - doskonały serwis, na przykład dzięki rozbudowanemu doradztwu i wieloletniej dostępności części zamiennych.

hansgrohe: wyznacza trendy w sposobie korzystania z wody od pierwszego dnia

Dlaczego hansgrohe?

​​​​​​​Tutaj pionierski duch i niemieckie umiejętności inżynieryjne zawsze szły w parze. Hans Grohe w 1928 roku stworzył swoją główkę prysznicową wygodną alternatywę dla tradycyjnej wówczas głowicy prysznicowej. W 1953 roku wynalazł również drążek prysznicowy, do którego można ją przymocować na dowolnej wysokości. W dzisiejszych czasach oba wynalazki są standardem w łazienkach na całym świecie - w tamtym czasie były one genialnym pomysłem i zmieniły nawyki kąpieli pod prysznicem. Dzięki oszczędzającym wodę prysznicom, firma hansgrohe myślała o oszczędzaniu zasobów i ochronie klimatu na długo przed tym, zanim stały się one modne, stając się tym samym "zielonym" pionierem w branży.

Kto to wynalazł? hansgrohe

Kobieta w łazience, z deszczownicy płynie woda.
Przyszłość łazienki: cyfrowy prysznic, w którym woda, wideo, dźwięk, światło i aromat łączą się w harmonii.

Od drążków prysznicowych i baterii jednouchwytowych

Dlaczego hansgrohe? Tutaj już od zawsze spotykają się ze sobą pionierski duch i niemiecki kunszt inżynieryjny. Dzięki swojemu pomysłowi na główkę prysznicową, w 1928 roku Hans Grohe stworzył wygodną alternatywę do znanej wówczas głowicy prysznicowej. W 1953 roku wynalazł on drążek prysznicowy, dzięki któremu główkę prysznicową można było zamocować na dowolnej wysokości. Oba wynalazki są dziś standardem w łazienkach na całym globie - wówczas stanowiły one rewolucję geniuszu, która zainicjowała zmianę przyzwyczajeń w obszarze kąpieli pod prysznicem. Opracowując swoje prysznice oszczędzające wodę, marka hansgrohe na bardzo wczesnym etapie zaczęła poświęcać uwagę ochronie zasobów i klimatu i stała się "zielonym" pionierem branży.

Kto to wynalazł? hansgrohe.

 • Pełna wdzięku główka prysznicowa z porcelanową rączką (1928)
 • Automatyczny komplet odpływowo-przelewowy do wanny (1934)
 • Drążek prysznicowy Unica (1953)
 • Główka prysznicowa Selecta z funkcją przełączania rodzajów strumieni (1968)
 • Kolorowe główki prysznicowe z tworzywa, Sixty i Tri-Bel (1970)
 • Jednouchwytowa bateria umywalkowa Allegroh (1981)
 • Oszczędzająca wodę główka prysznicowa Mistral Eco (1987)
 • Prefabrykowane systemy prysznicowe i panele prysznicowe (1989)
 • Podtynkowy zestaw podstawowy iBox universal (2000)
 • Prysznic deszczowy Raindance (2003)
 • Przyjazne dla klimatu prysznice i baterie z EcoSmart (2007)
 • Baterie z ComfortZone (2011)
 • i wiele innych

Teraźniejszość i przyszłość łazienki

deszczownica Rainfinity , nagroda Top Innovator 2019
Grupa Hansgrohe jest stałym źródłem dobrych pomysłów na produkty od 1901 roku. W konkursie TOP 100 niemieckich innowacji, Grupie Hansgrohe przyznano znak jakości Top Innovator 2019.

W hansgrohe nieustannie rewolucjonizujemy przyjazność dla użytkownika, aby codzienne chwile spędzone z wodą były wygodniejsze, oszczędniejsze i bezpieczniejsze. W tym procesie od pierwszego dnia koncentrujemy się na ludziach, ich samopoczuciu i potrzebach. Asortyment obejmuje zarówno cyfrowe produkty natryskowe jak i baterie w modnych wersjach kolorystycznych. Dzięki nowym produktom do łazienki i kuchni, hansgrohe oferuje niespotykane dotąd doświadczenia z wodą, aby nadać Twojemu domowi niepowtarzalny urok.

Jako potęga Schwarzwaldu z własnym laboratorium badawczo-rozwojowym, Grupa Hansgrohe nieustannie pracuje nad nowymi pomysłami. Posiada ponad 16 000 aktywnych patentów. Firma TOP 100 nadal wytwarza większość swoich produktów w południowo-zachodnich Niemczech, ponieważ jest dumnie przywiązanie do znaku towarowego Made in Germany. I obietnicy jakości, na której można polegać.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy