Często zadawane pytania

Termostaty i zawory

Tutaj znajdziesz pomocne wskazówki i odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące termostatów i zaworów marki hansgrohe. Wybierz interesujące Cię pytanie poniżej i wyświetl odpowiedź.

Uchwyt termostatu trudno się obsługuje. Jak można rozwiązać ten problem?

Trudności w obsłudze uchwytu mogą mieć kilka przyczyn. Na przykład utrudnioną obsługę mogą powodować osady na powierzchniach uszczelniających. Proszę wymienić część zgodnie z dołączoną instrukcją obsługi. Więcej informacji znajdziesz w naszym elektronicznym Katalogu części zamiennych.

Przycisk na termostacie zacina się. Nie można zwolnić blokady bezpieczeństwa. Jak mogę temu zaradzić?

Prawdopodobnie przycisk jest po prostu zakamieniony lub uszkodzona jest sprężyna. Należy oczyścić sprężynę i przycisk oraz lekko je natłuścić. Ewentualnie należy wymienić części zamienne. Numery części zamiennych znajdziesz w instrukcji montażu lub w Katalogu części zamiennych online.

Nie działa przycisk Select w ShowerSelect lub w ShowerTablet. Co mogę zrobić?

Podczas montażu baterii z zaworu nie usunięto zielonej klamry zabezpieczającej. Proszę zdemontować widoczne części i usunąć klamrę. Możliwe, że uszczelka pomiędzy przyciskiem i rozetą nie została natłuszczona. Proszę lekko natłuścić uszczelkę za pomocą silikonu.

Czy w przypadku produktów z linii ShowerSelect mogę ustawić wielkość przepływu?

W przypadku termostatów ShowerSelect nie ma opcji ustawienia wielkości przepływu, ponieważ dane empiryczne pokazują, że 80 % użytkowników nie potrzebuje regulacji ilości wody. Kontrola ilości wody jest potrzebna przede wszystkim w przypadku główki prysznicowej. W przypadku większości główek prysznicowych hansgrohe do wyboru masz miękki lub twardy strumień. Wyjątkowo oszczędnym pod względem zużycia wody rozwiązaniem są główki prysznicowe EcoSmart dostępne w szerokim asortymencie. W przypadku głowic prysznicowych hansgrohe kluczowa jest przyjemność kąpieli: Duże głowice prysznicowe są dopasowane pod względem wydajności, a w naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór modeli. Produkty z kontrolą ilości wody znajdziesz w nadal dostępnym asortymencie termostatów opartych o standardową technologię.

Przy uchwycie zamiennym do mojej podtynkowej baterii termostatycznej brakuje śruby mocującej. Jak mogę prawidłowo zamontować uchwyt?

Od 2012 roku uchwyty termostatyczne są nakładane. Śruba mocująca nie jest konieczna. Nakładane uchwyty są montowane po prostu przez wciśnięcie i można je zawsze zdemontować przez silne pociągnięcie. Jeśli jednak posiadasz termostat starszej generacji, to nie ma problemu: uchwyt bez śruby jest z nim mimo wszystko kompatybilny.

Uszczelnienie: czy powinienem uszczelnić otwory w ścianie i fugi?

Złee lub wręcz brakujące uszczelnienia połączeń we wlotach instalacyjnych mogą, ze względu na przeciekającą wodę, spowodować poważne uszkodzenia w murze. Zgodnie z Normą DIN 18195/część 5 (Uszczelnienia Budowli - Uszczelnienia przeciwdziałające przeciekom wodnym na powierzchniach sufitów i w pomieszczeniach mokrych; wymiarowanie i realizacja) fugi wokół baterii podtynkowych i wlotów rur należy właściwie i trwale elastycznie uszczelnić, np. za pomocą manszet uszczelniających i odpowiedniego silikonu sanitarnego. Także otwory wykonane za pomocą wiertarki należy ochronić przed wnikającą wilgocią za pomocą silikonu sanitarnego. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w instrukcji montażu dołączonej do produktu.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy