Często zadawane pytania

Baterie łazienkowe

Tutaj znajdziesz pomocne wskazówki i odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące baterii łazienkowych marki hansgrohe. Wybierz interesujące Cię pytanie poniżej i wyświetl odpowiedź.

Z baterii płynie niedostateczna ilość wody. Co mogę zrobić?

Przyczyną obniżonej wydajności przepływu może być zanieczyszczone sitko z uszczelką. Proces czyszczenia został dokładnie przedstawiony tutaj:

Czy mogę wpłynąć na kąt strumienia w przypadku baterii hansgrohe?

hansgrohe oferuje opcjonalnie perlator z regulacją kąta (Nr art.: 95400000) z gwintem zewnętrznym M24x1. Dzięki niemu można wyregulować kąt strumienia o ok. 8°. Wymiana i sposób działania zostały objaśnione tutaj:

Z mojej baterii kapie woda. Co mogę zrobić?

W przypadku baterii i pryszniców krótkotrwałe skapywanie wody wynika z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub roszczeń z tytułu rękojmi lub gwarancji.

Moja bateria natynkowa jest nieszczelna w miejscu przyłączy. Jaka jest tego przyczyna?

Przed przystąpieniem do montażu należy zwrócić uwagę na wymiary montażowe i rozmieszczenie przyłączy S w taki sposób, który nie powoduje napięcia pomiędzy przyłączami. Należy koniecznie zastosować oryginalne uszczelki, w razie uszkodzenia uszczelek należy je wymienić.

Bateria elektroniczna - w jaki sposób mogę uruchomić tryb czyszczenia baterii, aby czujnik nie reagował i można było np. umyć umywalkę?

Uruchamianie modułu czyszczenia opisane jest w instrukcji montażu, która dołączona jest do produktu lub którą można pobrać z Katalogu części zamiennych .

Technika mieszania kulowego - czy podczas serwisu systemu mieszania kulowego należy wymienić także kulę sterującą?

Wymiana kuli sterującej ze stali szlachetnej nie jest konieczna. Ewentualne osady można łatwo usunąć z powierzchni kuli, np. za pomocą papieru ściernego do tworzywa.

Przepływowe podgrzewacze wody - podczas podgrzewania wody, z baterii kapie woda. Co mogę zrobić?

Aby podczas procesu podgrzewania w przepływowym podgrzewaczu wody nie powstało nadmierne ciśnienie, woda wycieka z wylewki. Wynika to z praw fizyki i nie stanowi wady produktu, która upoważniałaby do wymiany armatury lub roszczeń z tytułu rękojmi lub gwarancji.
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy