Ile właściwie kosztuje nowa łazienka?

Remont łazienki: Zaplanuj budżet na miarę swoich marzeń o łazience

Chcesz przeprowadzić remont łazienki, ale nie jesteś pewien, z jakim nakładem i kosztami należy się liczyć? Na modernizację łazienki wpływa wiele czynników, a możliwości wyboru są ogromne. Marka hansgrohe oferuje Ci punkty odniesienia w postaci trzech poziomów budżetu: Basic, Komfort i Premium. Miej na uwadze: Faktyczne koszty są zależne od wielkości łazienki, koniecznych prac budowlanych i oczekiwań względem wyposażenia.

Nowoczesna łazienka z prysznicem w jednym poziomie z podłogą.
Modernizacja małej łazienki: bardziej komfortowa kąpiel z systemem prysznicowym marki hansgrohe i ponadczasowo piękną armaturą, z możliwością instalacji na istniejących przyłączach.

Basic: Modernizacja od 2000 EUR/m2. Z tej łazienki będziesz zadowolony

Chcesz odświeżyć łazienkę w ramach rozsądnych nakładów, ale tak, aby rezultaty były odczuwalne?
 • Pierwszy krok: wybierz ponadczasowo nowoczesną ceramikę i meble, które nadadzą Twojej łazience nowy blask.
 • Postaw przyjemność kąpieli pod prysznicem w centrum. Osiągniesz to już z atrakcyjnym cenowo kompletem prysznicowym Crometta Showerpipe, który można zainstalować na istniejących przyłączach. Łączy on w sobie główkę, głowicę prysznicową i termostat. 
 • Wymień główkę prysznicową na nową również w strefie wanny, stelaż wannowy niech otrzyma nową obudowę.
 • Dopełnieniem modernizacji jest atrakcyjna wzorniczo armatura w strefie wanny i nowej umywalki. Aby ją zainstalować, wykorzystaj istniejące przyłącza.
 • W przypadku płytek warto postawić na ich standardowe rozmiary, możesz rozważyć samodzielne skucie starych płytek. Goły tynk i cementowe wykończenie oszczędzi Ci kafelkowania i jest trendem.

Komfort: Modernizacja łazienki od 3000 EUR/m2 dla bardziej wymagających

Minimalistyczna łazienka z widokiem na świat zewnętrzny.
Modernizacja łazienki na szeroką skalę: Obszerna strefa prysznica z głowicą prysznicową i technologią Select. Designerskie baterie dopełniają całość.

Czy może być jeszcze lepiej? Być może masz ochotę na kreatywną aranżację przestrzeni z naciskiem na większą przyjemność kąpieli pod prysznicem i wzornictwo: 

 • Na tym poziomie budżetu możliwe staje się rozwiązanie strefy prysznica w jednej linii z podłogą , które wymaga nowej instalacji odpływowej i przyłączeniowej. 
 • Podobnie jest w przypadku najnowocześniejszej podtynkowej techniki prysznicowej, którą reprezentuje np. głowica prysznicowa XXL. W kombinacji z hansgrohe Rainmaker doskonale sprawdza się ShowerTablet, który montuje się na bazie schowanej w ścianie instalacji podtynkowej, a który łączy w sobie sterowanie prysznicowe oraz półkę.
 • Zaplanuj pojedynczą szybę ze szkła hartowanego po jednej lub dwóch stronach, jako indywidualne rozwiązanie funkcji kabiny prysznicowej.
 • Designerskie baterie w strefie umywalki podkreślają ekskluzywny charakter aranżacji. 

Premium: Modernizacja od 4000 EUR/m2 umożliwia realizację ekskluzywnej łazienki wellness

Luksusowa łazienka z dużymi oknami.
Indywidualizm i wysoki poziom oczekiwań nabierają kształtu w łazience. Modernizacja łazienki w segmencie Premium wymaga szacunkowego budżetu ponad 4000 Euro/m2.

Masz to szczęście, że możesz przeprowadzić modernizację w wielkim stylu lub nawet przekształcić w łazienkę cały pokój? W tym przypadku niezbędna będzie ingerencja w stan surowy, np. aby zmienić ustawienie ścian i drzwi, a także wykonanie nowej instalacji. 

 • Rozważ połączenie na przykład luksusowej głowicy prysznicowej, takiej jak Rainmaker Select, z systemem sterowania prysznicowego RainSelect. Oba produkty bazują na instalacji podtynkowej.
 • Dla osiągnięcia spójnej stylistyki wnętrza poleca się wykonanie nowej podłogi, z uwzględnieniem rynny odpływowej w podłodze dedykowanej strefie prysznica oraz nowej instalacji dla wolnostojącej wanny. Wyjątkowo szlachetnie w aranżacji tej prezentuje się bateria wannowa do montażu w podłodze
 • Postaw na ekskluzywną obudowę wanny, np. wielkoformatowe panele ścienne, kamień naturalny czy gres.
 • Konsole pod umywalki na wymiar i ekskluzywny projekt oświetlenia stanowią uzupełnienie tej pełnej rozmachu aranżacji. 
Przed - Po

Przykładowa modernizacja łazienki

Modernizacja łazienki przed - po.
Przed-Po z efektem wow. Poprawę komfortu i wzornictwa możesz osiągnąć już dzięki kilku zmianom na bazie istniejącej architektury, tak jak pokazuje to ten przykład.

Przed-Po: nowe życie starej łazienki - historia sukcesu

Czas pożegnać nudę jednolitości, koniec potykania się o progi! Strefa prysznica w jednej linii z podłogą bazuje na odpływie kabiny prysznicowej, nowoczesna głowica prysznicowa Raindance z przyłączem ściennym zastępuje dotychczasowe rozwiązanie natynkowe z drążkiem prysznicowym. Nowa głowica prysznicowa i termostat podtynkowy ShowerSelect zostają podłączone do istniejącej instalacji, w tym celu należy otworzyć ścianę i po dopasowaniu instalacji otynkować ją ponownie. Realizacja strefy prysznica wymaga odpływu w podłodze, którą to funkcję spełnia nowoczesny syfon znajdujący swoje miejsce w wolnej przestrzeni posadzki. Nowa wanna znajduje się naprzeciwko i podłączona jest do dotychczasowego odpływu WC. Płaszczyzny pokrywa gres imitujący drewno, również w strefach pryskającej wody na ścianach, co stwarza wrażenie przestronności. Jedna designerska umywalka z baterią z linii Metropol zastępuje dwie umywalki pojedyncze. Baterie i systemy prysznicowe łączy spójna kolorystyka matowej czerni, dzięki czemu odnowiona łazienka prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. 
Dobrze zaplanowana modernizacja potrafi odmienić nawet niewielką przestrzeń, wnosząc do niej niepojęty komfort i świeżą estetykę. Uporządkowana architektura i nowoczesne wzornictwo nadaje łazience prawdziwie przytulny charakter!
 

Te produkty wnoszą nowy blask do modernizowanej łazienki

Teraz do rzeczy

Zastanawiasz się, kto spełni Twoje życzenia o modernizacji łazienki? W naszej wyszukiwarce punktów handlowych znajdziesz właściwe firmy branży sanitarnej w Twojej okolicy. Wiodącym partnerom marki hansgrohe możesz przekazać swoje indywidualne życzenia i preferencje już na etapie zapytania kontaktowego. Dzięki temu profesjonalista łazienkowy będzie poinformowany od początku o tym, co jest dla Ciebie ważne w aspekcie łazienki i doradztwa.
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy