hansgrohe CoolStart

Baterie CoolStart pomogą Ci oszczędzać energię z głową

Baterie hansgrohe CoolStart są przyjazne dla klimatu, ponieważ przy środkowej pozycji uchwytu płynie tylko zimna woda – w przeciwieństwie do standardowych baterii, które w pozycji wyjściowej od razu zużywają energię. Dzięki technologii CoolStart Twój system instalacji nie napełnia się niepotrzebnie ciepłą wodą. Rezultat: mniejsze zużycie zasobów, mniejsza emisja CO2 i niższe koszty. Z korzyścią dla środowiska i portfela!

Oszczędzaj energię w gospodarstwie domowym z hansgrohe Coolstart.
Przy środkowej pozycji uchwytu z baterii hansgrohe CoolStart płynie tylko zimna woda. Ciepła woda płynie dopiero wtedy, gdy takie jest Twoje życzenie. W tym celu wystarczy obrócić uchwyt w lewo.

W ten sposób codziennie możesz obniżać swoje koszty za ciepłą wodę 

Gdzie możemy zaoszczędzić energię, jak możemy emitować mniej CO2 do atmosfery, co możemy zrobić, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym? Te pytania nurtują nas wszystkich. Najlepiej poszukajmy odpowiedzi, przyglądając się produktom zużywającym energię, z których korzystamy wielokrotnie każdego dnia w naszych gospodarstwach domowych, na przykład bateriom umywalkowym. Zasada hansgrohe CoolStart jest równie prosta, co genialna: Z tych baterii ciepła lub gorąca woda płynie tylko wtedy, gdy jej rzeczywiście potrzebujesz. Z niezbędnej energii korzystasz dopiero, gdy aktywnie obrócisz uchwyt w lewo.

CoolStart: Oszczędzanie energii w gospodarstwie domowym jest bardzo proste

Standardowe baterie działają inaczej: Tutaj przepływowy podgrzewacz wody, pompa obiegowa i inne urządzenia podgrzewające wodę włączają się od razu, gdy tylko uruchomisz uchwyt w pozycji wyjściowej. Jednak nie zawsze potrzebujemy ciepłej wody, prawda? Aby napić się, umyć ręce, podlać kwiaty czy posprzątać, często zimna woda jest wystarczająca. I właśnie to jest klucz: W przypadku baterii CoolStart ciepła woda jest przygotowywana dopiero wtedy, gdy widzisz taką potrzebę. To Ty decydujesz, jak wysoka ma być temperatura – robisz to x-razy dziennie. Z tego słynie hansgrohe: Dzięki oszczędnej baterii CoolStart możesz cieszyć się pełnią komfortu i przepięknym wzornictwem.

Oszczędzaj energię w gospodarstwie domowym i ciesz się pięknym wzornictwem

Obniż zużycie ciepłej wody, zmniejsz ślad C02, oszczędzaj pieniądze

Obniż zużycie ciepłej wody dzięki bateriom CoolStart.
W hansgrohe nie chcemy, abyś oglądał telewizję 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Jednak chcemy pomóc Ci w dobrym zarządzaniu cennymi zasobami. W tym celu nasi projektanci produktów pracują w trybie 24/7.

Kto startuje „chłodno”, oszczędza energię.

Jak dużo, pokazuje nasza przykładowa kalkulacja: Czteroosobowe gospodarstwo domowe, w którym bateria hansgrohe CoolStart używana jest w ciągu całego roku przez 20 minut dziennie, może zauważyć zużycie energii mniejsze o 508 kilowatogodzin w porównaniu ze standardową baterią. Aby uczynić to mniej abstrakcyjnym – 500 kWh pozwala:

  • upiec w tosterze 67564 tosty;
  • cały rok oglądać telewizję 24/7;
  • 500 godzin suszyć włosy.

Kto zaczyna chłodno, obniża swoją emisję CO2.

Około 90 % emisji CO2 w gospodarstwie domowym powstaje na skutek przygotowania ciepłej wody dla prysznica, wanny i umywalki. Przykładowo czteroosobowa rodzina, która podgrzewa wodę gazem, może dzięki baterii CoolStart wyprodukować rocznie o 23 kilogramy mniej CO2 niż w przypadku korzystania ze standardowej baterii. Aby lepiej to zobrazować:

  • Dwa pokaźne buki o wysokości 23 metrów potrzebują dwóch lat, aby zrekompensować te 23 kilogramy.  

Kto zaczyna chłodno, oszczędza pieniądze.

Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy ceny energii rosną w zawrotnym tempie. Przykładowa kalkulacja: Czteroosobowe gospodarstwo domowe, które podgrzewa wodę gazem, może każdego roku zaoszczędzić 61,97 Euro, jeśli wymieni swoją starą baterię na baterię CoolStart. Na marginesie:

  • Inwestycja w baterię CoolStart zwraca się w niecałe dwa lata.  

Podstawę dla tych obliczeń znajdziesz na końcu tej strony.*

Znajdź swoją baterię CoolStart i ciesz się oszczędnościami:

*Procentowa oszczędność energii pokazuje potencjał oszczędności produktu hansgrohe CoolStart w porównaniu ze standardowym produktem marki hansgrohe bez CoolStart. 

Obliczenie wpływu baterii umywalkowej bazuje na średnim zużyciu wynoszącym 5 litrów na minutę przy ciśnieniu 3 bar. Dla uzyskania możliwie dokładnego rezultatu, tę wartość należy indywidualnie dopasować. Energia potrzebna do podgrzania 1 litra wody o 1 °C: 1 kcal lub 0,00116 kWh. Energia potrzebna do podgrzania 1 litra wody z 10 °C do 35°C (temperatura wody z baterii umywalkowej): 0,029 kWh/litr wody [obliczenie za pomocą wzoru na zużycie prądu na podstawie ogólnych zasad obliczeniowych zgodnie z międzynarodowym układem jednostek miar (IS). Przelicznik kWh na olej: 10 kWh = 1 litr oleju]. 

Przyjęte tu ceny za energię odpowiadają uśrednionym wartościom dla Niemiec i powinny zostać indywidualnie dopasowane dla możliwie dokładnego rezultatu. Założono 12,2 ct/kWh. Zużycie energii przez urządzenia gospodarstwa domowego bazuje na tych wartościach (stan na 04/2022).

Hansgrohe SE nie może zapewnić o poprawności wyników ani ich zagwarantować. Kalkulacja jest bowiem zależna od wielu nieprzewidzianych czynników i dlatego pozostaje niewiążąca. Największy wpływ na wynik obliczeń mają ceny za energię. 

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy