hansgrohe sBox

Instalacja i przykłady montażu inteligentnego rozwiązania w szafce pod zlewozmywakiem

Innowacyjny sBox robi porządek w kuchni. Jest to element składowy nowej kombinacji zlewozmywakowej marki hansgrohe i zapewnia lekkie prowadzenie węża Twojej baterii kuchennej. Dyskretny moduł instaluje się pod zlewozmywakiem. Dowiedz się tutaj, w jaki sposób prawidłowo ustawić i zamontować sBox w każdej sytuacji.

Montaż hansgrohe sBox w podstawie zlewozmywaka.
Kombinacja zlewozmywakowa marki hansgrohe: funkcjonalny komplet złożony z baterii, zlewozmywaka, elementu obsługi, kompletu odpływowego i sBox.

Kontrolowane i pewne prowadzenie węża w szafce pod kuchennym zlewozmywakiem

Wyciągana wylewka prysznicowa ma wiele zalet. Zapewnia elastyczność i swobodę działania, za jej pomocą można z dziecinną łatwością np. napełnić wodą duże garnki. A co dzieje się z wężem, kiedy bateria kuchenna nie jest używana? Wisi on w szafce pod kuchennym zlewozmywakiem, akurat tam, gdzie porządek mają zapewnić pojemniki na odpady lub szuflady. sBox to inteligentne rozwiązanie, które marka hansgrohe oferuje wszystkim kochającym porządek. Wąż przesuwa się w obudowie sBox bez zakłóceń, lekko i przyjemnie cicho. Więcej na temat zalet wyciąganej wylewki prysznicowej oraz sBox dowiesz się na naszej stronie o technologii.

Kompletny system gwarantuje pewne projektowanie

sBox stanowi element składowy kombinacji zlewozmywakowej C71 marki hansgrohe. Każda taka wersja combi zostaje dostarczona w gotowym do montażu pakiecie z kompletnym osprzętem potrzebnym do natychmiastowej integracji w kuchennym blacie. Ponieważ dostarczana jest jako kompletny pakiet, wszystkie jej komponenty są do siebie perfekcyjnie dopasowane: od baterii, przez zlewozmywak, aż po wylewkę i sBox. Dzięki połączeniu wyciąganej wylewki z sBox otrzymujesz nawet do 76 cm zakresu działania. Zakup sBox jako oddzielnej części nie jest możliwy.

Raz, dwa, trzy, uporządkowane: Montaż sBox - film

Czy sBox będzie pasować także do mojej kuchni?

Tak. Nawet jeśli masz małą kuchnię, Twój zlewozmywak znajduje się w narożniku lub Twój system segregacji odpadów zajmuje dużo miejsca. Płaski na 3 centymetry, szeroki na 16 centymetrów i wysoki na 52 centymetry moduł pasuje do każdej szafki pod kuchennym zlewozmywakiem od 74 centymetrów wysokości. Nawet jeśli Twoja szafka jest niska, sBox to właściwy wybór. Wystarczy, że zamówisz dodatkowo do pakietu szynę wyrównującą sBox F12 (Nr art. #43333000).

hansgrohe sBox zainstalowany pod wanną.
W idealnym przypadku sBox montuje się bezpośrednio pod baterią kuchenną. Cztery elementy mocujące, które można osobno przesuwać, zapewniają stabilną pozycję.

W idealnym przypadku sBox montuje się prostopadle pod baterią kuchenną. Dwa z elementów mocujących znajdują się w dolnej części sBox i przykręca się je na stałe do podłogi lub tylnej ścianki szafki pod kuchennym zlewozmywakiem. Dwa pozostałe elementy mocujące znajdują się powyżej i przykręca się je lub podwiesza do tylnej ścianki. Elementy mocujące można przesuwać i obracać o 360° stopni. Dzięki temu możliwy jest łatwy i szybki montaż. Dzięki wybitnej elastyczności hansgrohe, sBox można zamontować na wiele sposobów. Można go zastosować również w następujących sytuacjach montażowych:

Sytuacja montażowa sBox przechylona pod wanną w kuchni.
Tak wygląda sytuacja montażowa w przypadku, gdy np, tylna ścianka przesunięta jest lekko do przodu. sBox można zamontować w przechyleniu +/- 20°.

Przeszkody w obrębie podłogi lub tylna ścianka przesunięta do przodu

W sytuacji, gdy montaż bezpośrednio pod Twoją baterią kuchenną nie jest możliwy (ze względu na przeszkody) lub gdy tylna ścianka przesunięta jest do przodu, sBox można zamontować w lekkim przechyleniu. Można do przechylić w tył lub na bok. W tym przypadku skieruj wszystkie elementy mocujące do przodu. Kiedy chcesz posprzątać przestrzeń za modułem sBox, wystarczy wypiąć go z uchwytów. Zalecany maksymalny kąt przechylenia wynosi +/- 20°.

sBox zamontowany z boku.
Przeszkody w szafce pod kuchennym zlewozmywakiem to nie problem: sBox można zamontować także w przechyleniu (+/- 20°). Umożliwiają to elastyczne elementy mocujące.

Segregacja odpadów, systemy odpływowe lub trudno dostępne zawory odcinające

Twoja segregacja odpadów znajduje się pod kuchennym zlewem i nie ma tam już więcej miejsca? Nie ma problemu! Po prostu przechyl sBox na bok. Elementy mocujące można elastycznie przykręcić do podłogi, ścianek bocznych lub ścianki tylnej. W ten sposób zapewnisz sobie nieskomplikowany dostęp do pojemnika na odpady, systemu odpływowego lub zaworu odcinającego w przyszłości. Zalecany maksymalny kąt przechylenia wynosi +/- 20°.

Przechylony i przeniesiony sBox zamontowany na ścianie bocznej.
Ta sytuacja montażowa pojawia się wtedy, gdy mamy do czynienia z kuchennym zlewozmywakiem narożnikowym lub zlewozmywakiem z powierzchnią do osuszania. W tej sytuacji wszystkie elementy mocujące przykręca się z boku.

Zlewozmywaki narożnikowe, zlewozmywaki z powierzchnią do osuszania lub zlewozmywaki z otworami na baterie z boku

Jeśli któraś z tych sytuacji montażowych wydaje Ci się znajoma, możesz zamontować sBox na ściance bocznej. Wszystkie mocowania zostają przykręcone z boku. Należy unikać równoległego przesunięcia sBox. (Jeżeli przesunięcie jest konieczne, nie powinno ono nigdy przekroczyć 30 mm odstępu pomiędzy baterią i osią wyjścia z sBox.) 

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy