Wskazówki odnośnie montażu

Oto jak w prosty sposób zainstalujesz swój zlewozmywak i baterię kuchenną

W Twojej kuchni w planach jest modernizacja. Czy chcesz wymienić zlewozmywak, czy może bateria ma pierwszeństwo? W hansgrohe znajdziesz produkty kuchenne pasujące do wszystkich indywidualnych potrzeb i warunków architektonicznych. Przeczytaj tutaj nasze rekomendacje: Oto jakie możliwości masz do wyboru i o czym należy pamiętać w przypadku montażu zlewozmywaka i kuchennej baterii.

Wskazówki odnośnie montażu nowego zlewozmywaka kuchennego

Z pewnością masz indywidualne preferencje odnośnie tego, w jaki sposób Twój kuchenny zlewozmywak ma być zaaranżowany w kuchni. Aby kuchenny zlewozmywak w stu procentach harmonizował ze stylem Twojej kuchni i Twoimi potrzebami komfortu, marka hansgrohe przygotowała dla Ciebie trzy warianty zabudowy do wyboru, z których każdy posiada odrębne zalety. Możesz wybrać:

Nałożenie zlewozmywaka na powierzchnię roboczą.
Montaż na blacie to najbardziej popularne rozwiązanie. Zlewozmywak umieszcza się od góry w wycięciu kuchennego blatu i uszczelnia bardzo cienką warstwą sylikonu.

Montaż na blacie

Zlewozmywak montowany jest od góry w pasującym wycięciu i przyklejony. Montaż na blacie jest odpowiedni w przypadku wszystkich materiałów, a rekomendowany jest szczególnie dla blatów z drewna lub laminatu. W ten sposób woda nie dostanie się do otwartej szczeliny w wycięciu blatu.

Montaz zlewozmywaka w obrębie powierzchni roboczej.
W przypadku montażu w jednej linii z blatem, wycięcie pod brzeg zlewozmywaka jest frezowane w blacie, po dokładnym wycięciu kształtu pod zlewozmywak.

Montaż w jednej linii z blatem

Warunkiem koniecznym w tym przypadku jest absolutnie precyzyjne wycięcie w blacie, co umożliwi bezfugowy montaż kuchennego zlewozmywaka. Zalety: Gładka powierzchnia powiększa miejsce pracy w jednym poziomie i jest łatwa do utrzymania w czystości. Montaż w jednej linii z blatem sprawdza się w przypadku masywnych materiałów, takich jak kamień naturalny lub kwarc. Taki homogeniczny materiał pozwala na bezproblemowe wyfrezowanie minimalnego obniżenia, w który można idealnie wpasować brzeg kuchennego zlewu, po to aby zintegrować go bezfugowo z powierzchnią do pracy.

Montaż zlewozmywaka z podbudową
W przypadku montażu z podbudową zlewozmywak kuchenny mocowany jest do blatu od dołu i uszczelniany. Wycięcie w blacie zależy od wymiarów wewnętrznych kuchennego zlewozmywaka.

Montaż z podbudową

Zlewozmywak montuje się pod wycięciem, przez co jest on niemal niewidoczny. Dzięki temu kuchnia wygląda na bardziej przestronną, a blat można łatwo utrzymać w czystości. Po prostu zetrzyj pozostałości płynów i zabrudzeń do wnętrza zlewozmywaka. Montaż z podbudową wymaga blatów odpornych na wodę i wywiercenia dodatkowego otworu na baterię w kuchennym blacie. Chyba, że wybierzesz baterię kuchenną w wersji do montażu na ścianie.

Montaż może być łatwy: Osprzęt w hansgrohe jest w komplecie w przypadku zlewozmywaków kuchennych w wersji combi

hansgrohe ułatwia Ci prace renowacyjne dzięki ofercie "All inclusive": kombinacji zlewozmywakowej. Tutaj oprócz zlewozmywaka i baterii, także komplet odpływowy, węże przyłączeniowe, klamry oraz opcjonalna osłona odpływu, a także sBox zawarte są w zestawie.

Wskazówki odnośnie optymalnego montażu baterii kuchennej hansgrohe

Bateria kuchenna to z pewnością najczęściej użytkowany sprzęt w gospodarstwie domowym. Odpowiednio priorytetowe stają się w tym przypadku bezpieczny montaż i optymalny komfort obsługi. Wybierz spośród pomocy kuchennych marki hansgrohe optymalną dla siebie konfigurację. Taką, która ułatwi Twoją pracę w kuchni.

  • Uchwyt umieszczony, tak jak tego potrzebujesz: Zgodnie z osobistymi upodobaniami i potrzebami, w niektórych bateriach marki hansgrohe można wybrać umiejscowienie uchwytu z prawej lub lewej strony.
  • Elementy obsługi z opcją elastycznego umiejscowienia: U nas znajdziesz baterie kuchenne z oddzielnymi elementami obsługi strumienia i temperatury wody. Jeżeli zdecydujesz się na wariant 2-otworowy Serii M71 z opcją elastycznego umiejscowienia elementu regulacji strumienia wody, będziesz potrzebować drugiego otworu w blacie na ten element regulacji. Możesz przewidzieć także trzeci otwór na element obsługi zaworu odcinającego.
  • Przyłącza Flex i stabilność: Wszystkie baterie kuchenne hansgrohe oferują prosty i bezpieczny montaż z elastycznymi przyłączami węża oraz zintegrowaną płytę stabilizującą. Na tych przyłączach możesz polegać.  
  • Stabilny montaż: Na zlewozmywaku kuchennym marki hansgrohe bateria kuchenna opiera się stabilnie w pozycji zapobiegającej poluzowaniom przez długi czas. Gwarantuje to wzmocnienie elementu, do którego przymocowana jest bateria.
  • Swoboda podczas instalacji: Długie, elastyczne węże baterii kuchennych hansgrohe ułatwią Ci wybór pozycji montażowej na zlewozmywaku kuchennym w dopasowaniu do Twoich potrzeb.

W taki sposób przebiega instalacja kuchennego zlewozmywaka i baterii

Kiedy zlewozmywak znajduje się przed oknem

Montaż baterii przed oknem: Wystarczy obrócić baterię przed oknem.
Twoja bateria jest umieszczona bezpośrednio przed kuchennym oknem? Nie ma problemu. Dzięki baterii do montażu przed oknem możesz otworzyć okno na oścież.

W niektórych kuchniach miejsce na zlewozmywak zaprojektowane jest bezpośrednio pod oknem. A co, jeśli chcesz je otworzyć do mycia lub przewietrzenia? Wówczas potrzebujesz szczególnej baterii kuchennej. Zwłaszcza wtedy, gdy zlewozmywak kuchenny zaaranżowany jest na wysokości, która odpowiada indywidualnym potrzebom, lecz blokuje swobodny dostęp do okna na wysokości ramion. Wiele spośród modeli baterii kuchennych marki hansgrohe nadaje się wspaniale do montażu pod oknem. Wówczas baterię można po prostu złożyć, aby otworzyć okno. Jej korpus można pionowo pociągnąć w górę z elementu mocującego i położyć na bok. Można to zrobić nawet jedną ręką. Elastyczne, długie węże przyłączeniowe oferują do tego wygodny zakres swobody.

Wszystkie baterie kuchenne do montażu przed oknem

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy