Wskazówki dotyczące pielęgnacji baterii

Ciesz się czystością: W ten sposób prawidłowo usuniesz osady kamienia i wyczyścisz armaturę

Woda jest przejrzysta, czysta i świeża. Kojarzymy z nią dobre samopoczucie i odnawiamy naszą energię. Cieszymy się przyjemną kąpielą, bierzemy prysznic, myjemy ręce, produkty spożywcze i doprowadzamy do jeszcze większej czystości. Każda kropla jest cenna, a kto zna miłość marki hansgrohe do detalu, ten rozumie także naszą pasję, z którą czyścimy i pielęgnujemy nasze produkty. Oto nasze wskazówki.

Czyszczenie i pielęgnacja armatury: To takie proste

Bateria jest w użytku codziennie. Służy ona czystości, jednocześnie sama padając "ofiarą" zabrudzeń. Nasze dłonie pozostawiają na niej tłuste odciski, brud i inne ślady. Także woda zostawia swoje ślady na materii, szczególnie pod postacią osadów kamienia. Twoja korzyść: Decydując się na baterię marki hansgrohe nabywasz najwyższą jakość. Pragniemy, aby Twoja radość z jakości mogła trwać możliwie długo. Tutaj demonstrujemy dla Ciebie, w jaki sposób możesz prawidłowo wyczyścić swoją baterię, usunąć z niej osady kamienne i pielęgnować ją tak, by cieszyła przez długi czas. 

Wystarczy jedno przetarcie, aby wszystko powróciło do czystości

Po prostu pamiętaj o poniższych wskazówkach, a czyszczenie i pielęgnacja Twojej baterii będzie łatwa.

  • Krok 1: Powierzchnię armatury hansgrohe najlepiej czyścić miękką bawełnianą szmatką (w razie potrzeby można ją zwilżyć wodą). Za pomocą delikatnego przetarcia usuniesz już większą część zabrudzeń, bez uszkodzenia materiału. Nie używaj żadnych gąbek rysujących, szczotek lub ściereczek z mikrofazy.
  • Krok 2: Osady kamienia gromadzą się najczęściej w narożnikach i fugach. Zastosuj łagodny środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego. Nie należy rozpylać koncentratu bezpośrednio na powierzchni baterii, lecz nasączyć nim uprzednio szmatkę.
  • Krok 3: W celu oczyszczenia tzw. perlatora można go z łatwością wyjąć. Kiedy włożysz go do ciepłej wody z niewielką ilością środka czyszczącego, osady kamienia rozpuszczą się po około dziesięciu minutach. Wiele spośród produktów hansgrohe jest wyposażonych w technologię QuickClean. Dzięki tej funkcji błyskawicznego usuwania kamienia, jego osady z wylewki znikają bez wysiłku, przez potarcie.
  • Krok 4: Baterię obficie opłucz za pomocą czystej wody.
  • Krok 5: Powtórz raz jeszcze pierwszy krok, po to aby usunąć ewentualne pozostałości środka czyszczącego i nadać powierzchni lśniący blask.

Jeszcze jedna wskazówka: Przy okazji umyj również umywalkę i odpływ. Wtedy całość odzyska swój blask. Dla jeszcze większej radości korzystania z wody.

Regularne czyszczenie wanny tworzy blask i radość.
Kiedy bateria jest czysta, nie tylko lśni pełnią blasku, ale także dostarcza wspaniale klarownej wody. Z tym większym odprężeniem możesz wówczas cieszyć się swoją łazienką marzeń.

Wybór środka czyszczącego - odyseja przez paletę produktów?

Naszym klientom polecamy łagodny środek czyszczący na bazie kwasu cytrynowego. Taki środek ma wiele zalet. Popularne koncentraty o dużej mocy czyszczącej często podrażniają dłonie i oczy, mogą wywoływać alergie i zaczerwieniania wrażliwej skóry. Podobnie reagować może bateria. Także materiał, z którego ona jest wykonana, może doznać uszkodzeń na skutek oddziaływania silnej chemii. Na początku szkody pozostają niezauważalne, ale już mikroskopijne zarysowania lub powierzchowne uszkodzenia mogą przyćmić piękny blask baterii. W dłuższej perspektywie, w tych miejscach może osadzać się więcej brudu lub kamienia. Poza tym, łagodne środki czyszczące są bardziej przyjazne dla środowiska.

Jeśli w Twoim regionie woda ma wysoki stopień twardości, osadzanie się osadów z kamienia jest bardziej prawdopodobne. Zapobiegniesz gromadzeniu się osadów krótko przecierając baterię po każdym skorzystaniu z wody. Dzięki temu usuniesz pozostałości wody wodociągowej, zanim jeszcze się one osadzą.

Regularna łagodna pielęgnacja sprawi, że Twoja bateria będzie lśnić

Laboratorium jakości marki hansgrohe przetestowało wiele środków czyszczących i usuwających kamień. Doszliśmy do wniosku, że w tym przypadku, mniej znaczy więcej. Substancja czynna kwas cytrynowy jest naszym faworytem: jest skuteczny, ma przyjemny zapach, łagodny dla baterii i człowieka. Nasze dokładne wskazówki dotyczące pielęgnacji możesz pobrać bezpośrednio jako plik PDF.

Odradzamy Ci korzystanie ze środków czyszczących na bazie octu, kwasu octowego, kwasu mrówkowego oraz wybielaczy na bazie chloru, kwasu fosforowego lub solnego. Te substancje są po części silnie podrażniające. Przy ich częstym stosowaniu uszkodzisz materiał; nawet najtrwalszy wariant uszlachetnionej powierzchni. Kwas cytrynowy możemy zarekomendować bez ograniczeń.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy