Mężczyzna kąpie się pod głowicą prysznicową EcoSmart marki hansgrohe.
Oszczędzaj wodę, energię i pieniądze!

Zrównoważona przyjemność korzystania z wody

Chcesz brać prysznic i myć ręce przy mniejszych kosztach wody i energii – a mimo to cieszyć się wspaniałym doznaniem korzystania z wody? Z naszym kalkulatorem oszczędności obliczysz, ile zasobów możesz zaoszczędzić dzięki technologiom hansgrohe EcoSmart i CoolStart.

Oszczędzaj wodę - i odwdzięcz się planecie

Mniej ciepłej wody, mniej emisji CO2

Faza użytkowania główki prysznicowej jest zdecydowanie najbardziej intensywna pod względem emisji CO2. Emitowane jest około 1000 razy więcej CO2 niż w toku produkcji. Dlatego postawiliśmy sobie za cel, aby zaprojektować zrównoważone rozwiązania produktowe, które łączą oszczędzające wodę i energię technologie, takie jak EcoSmart i CoolStart z wyjątkowym doznaniem korzystania z wody. Zgodnie z DNA naszych marek, czujemy się odpowiedzialni za człowieka, środowisko i naszą planetę.

Grafika przedstawiająca strategię zrównoważonego rozwoju Hansgrohe.

W ten sposób możesz oszczędzać wodę i energię z EcoSmart

Mała sztuczka, wielki efekt: Z filmu dowiesz się, jak działa technologia EcoSmart.

Dzięki wynalazkowi marki hansgrohe w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań możesz oszczędzać cenne zasoby, a jednocześnie cieszyć się wspaniałym komfortem kąpieli pod prysznicem. Sekret tkwi w technologii EcoSmart, która zapewnia nawet o 40 procent mniejsze zużycie wody w porównaniu ze standardowymi główkami prysznicowymi hansgrohe. W przypadku EcoSmart+ zużycie jest mniejsze nawet o 60 procent. Dzięki mniejszemu zużyciu wody potrzeba mniej energii cieplnej, a to obniża rachunki za gaz i prąd.
 

Kto startuje „chłodno”, oszczędza energię.

Baterie CoolStart są przyjazne dla klimatu. Przy środkowej pozycji uchwytu płynie tylko zimna woda. Jeśli ktoś rzeczywiście potrzebuje ciepłej wody, wystarczy obrócić uchwyt baterii CoolStart w lewo. 

Gdzie możemy zaoszczędzić energię? Jak możemy emitować mniej CO2 do atmosfery?  I co możemy zrobić, aby przeciwdziałać zmianom klimatycznym? Te pytania nurtują nas wszystkich. Najlepiej poszukajmy odpowiedzi, przyglądając się produktom zużywającym energię, z których korzystamy wielokrotnie każdego dnia czyli na przykład bateriom umywalkowym. Zasada hansgrohe CoolStart jest równie prosta, co genialna: Z tych baterii ciepła lub gorąca woda płynie tylko wtedy, gdy jej rzeczywiście potrzebujesz. Z niezbędnej energii korzystasz dopiero, gdy aktywnie obrócisz uchwyt w lewo.

Green. Greener. Eco* 2030. W ten sposób marka hansgrohe zobowiązuje się działać w sposób zrównoważony.

Logo kampanii In Touch With Our Planet

Ze względu na przynależność do Grupy Hansgrohe, myślenie i działanie w sposób zrównoważony jest w filozofii marki hansgrohe głęboko zakorzenione. Dlatego mnóstwo naszych produktów jest wyposażonych w technologie oszczędzające zasoby. Już w latach 80., jako jeden z pierwszych producentów w branży, wprowadziliśmy na rynek oszczędzającą wodę główkę prysznicową.

Faza użytkowania główki prysznicowej wiąże się z najbardziej intensywną emisją CO2. Emitowane jest około 1000-krotnie więcej CO2 niż w toku produkcji. Dlatego też postawiliśmy sobie za cel, by do 2030 roku przestawić cały nasz asortyment pryszniców i baterii na "ECO”. Oznacza to redukcję zużycia wody i/lub energii przez
produkty przewodzące wodę w fazie ich użytkowania o co najmniej 22 procent w porównaniu do roku bazowego 2020.

* Grupa Hansgrohe definiuje „ECO“ jako redukcję zużycia wody i/lub energii przez produkty przewodzące wodę w fazie ich użytkowania o co najmniej 22 procent w porównaniu do roku bazowego 2020

Odkryj nasze produkty oszczędzające wodę i energię

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy