Komfortowa praca i obsługa

Ergonomiczna kuchnia: Człowiek w centrum

Czy Ty również marzysz o kuchni zorientowanej na Twoje potrzeby? Kuchni, która umożliwia niezakłócone etapy pracy i przy tym oszczędza Twoją fizyczną energię? Tę jakość można poprawić w każdej kuchni na wiele sposobów - dla wszystkich jej użytkowników. Niemałą rolę odkrywają przy tym produkty kuchenne oferujące wysoki komfort i intuicyjną obsługę. Marka hansgrohe wspiera Cię podczas projektowania ergonomicznej kuchni.

Ergonomicznie wyposażona kuchnia zapewnia większy komfort.
Dobra ergonomia w kuchni oznacza wygodnie osiągalne schowki. Wysuwane półki na wysokości wzroku ułatwiają pracę w kuchni. \\(Foto © blum, www.blum.com\\)

Wszystko jest łatwiejsze i oszczędza fizyczną energię

W kuchni wrze: Mycie produktów spożywczych, wyjmowanie składników z szafek, napełnianie garnków, obsługa urządzeń, mycie rąk. W konsekwencji, na liście priorytetowych życzeń na etapie projektowania kuchni są krótkie odległości do przebycia. Dlatego, że umożliwia to płynność etapów pracy, oszczędza czas i fizyczną energię. Czy Ty też lubisz, gdy sprzęty kuchenne i składniki są zawsze pod ręką? Polega to na dobrej organizacji szaf i szuflad. Dzięki inteligentnie skonstruowanym szufladom i obrotowym półkom, nawet głębokie szafki będą dla Ciebie łatwo osiągalne, a przestrzeń w kuchni wykorzystasz optymalnie.  

Człowiek jest punktem odniesienia podczas projektowania kuchni

Przede wszystkim, ergonomiczna kuchnia dostosowana jest do Twojego wzrostu. Dzięki temu meble kuchenne, piekarnik i mikrofalówkę, umieszczone na wysokości wzroku, można wygodnie otwierać i porządkować. Także kuchenny blat warto zaprojektować z troską o zdrowe plecy. Badania rekomendują, aby w tym celu blat znajdował się około 10 cm poniżej linii łokci. A zatem warto poznać swoje wymiary przed rozmową w specjalistycznym punkcie handlowym! Pamiętaj również o tym: Aby móc wygodnie zaglądać do garnków, piekarnik warto umieścić nieco poniżej linii blatu. Ergonomia oznacza tutaj: idealna sytuacja jest wtedy, gdy głowa jest swobodna, a okulary nie parują. Umożliwia to odpowiednia technologia pochłaniania kuchennej pary. 
Bardzo ważną kwestię w tym kontekście stanowi wybór odpowiedniej baterii kuchennej. Powinna ona wychodzić naprzeciw Twoim przyzwyczajeniom w strefie kuchennego zlewozmywaka. 

Komfort obsługi stanowi sedno ergonomii

W optymalnie urządzonej kuchni, wszystko możesz włączać i wszystkim zarządzać oraz sterować z lekkością i intuicyjnie. Jest to wyjątkowo przydatne szczególnie wtedy, gdy liczy się czas lub masz akurat pełne ręce pracy. Sterowanie wodą za dotknięciem przycisku oraz łatwo osiągalne elementy obsługi mają sens w aspekcie ergonomii i wnoszą dodatkowy komfort do kuchennej codzienności.

Wskazówki dotyczące dobrej ergonomii w zlewie kuchennym.
Nowoczesna ergonomia na co dzień oznacza: Elementy obsługi umieszczone są w tak przemyślany sposób, że są łatwo osiągalne dla małych i dużych domowników.
Ergonomia w zlewozmywaku dla większego komfortu użytkownika.
W strefie zlewozmywaka ergonomia wspiera naturalne etapy działania. Oznacza to również: aktywne obie ręce, komfort obsługi i wygodną pozycję ciała.

Ergonomia to przepis na dobre samopoczucie - także w kuchni

Bogaty wybór baterii kuchennych, zlewozmywaków i zestawów combi marki hansgrohe pozwala wspaniale zoptymalizować ergonomię w kuchni. Te funkcjonalne produkty wyróżnia wysoki komfort obsługi, a w sercu kuchni stawiają one estetyczne akcenty. Dla przykładu element obsługi 2-otworowej baterii kuchennej M71 Select umieszczony jest na brzegu zlewozmywaka z przodu. Uwolniony od baterii kuchennej odzielny element sterujący wychodzi naprzeciw osobistym przyzwyczajeniom i ergonomii. W przypadku powtarzalnych czynności wystarczy dotknięcie przycisku, aby uruchomić lub zatrzymać strumień wody. Bezpośredni zasięg umożliwia także dzieciom łatwe korzystanie z wody. Intuicyjna obsługa (na przykład wierzchem dłoni uruchamianie i wyłączanie strumienia) zapewnia swobodę działania. Jednocześnie spełnione są także wymagania względem "wzornictwa uniwersalnego", co oznacza bezpieczną i łatwą obsługę dla użytkowników w każdym wieku. 
Płaski uchwyt baterii kuchennych hansgrohe jest zaprojektowany pod kątem ergonomii i poręczny, nawet gdy masz mokre dłonie oraz umożliwia wstępne ustawienie temperatury i intensywności strumienia.

  • produkty hansgrohe do kuchni

    Broszura kuchenna hansgrohe

    Tutaj wszystko kręci się wokół naszych innowacyjnych baterii kuchennych i zlewozmywaków. Chcemy, aby cieszyły oko, ułatwiały pracę, sprawiały większą radość podczas korzystania z wody i służyły przemyślaną funkcjonalnością.

    Pobierz broszurę kuchenną hansgrohe tutaj (PDF, 15 MB)

Najpiękniejsze momenty w kontakcie z wodą - ze zlewozmywakiem hansgrohe

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy