Lekkość otwartej architektury łazienki

Transparentność i szkło w łazience

W Twojej wymarzonej łazience uporządkowana architektura zapewnia wizualny efekt przestronności i swobodę ruchów? W takim razie z pewnością marzysz o komfortowej strefie prysznica, która harmonijnie integruje się z wnętrzem. W przypadku takiej aranżacji łazienki obserwujemy rozwój trendu na transparentność, która także w innych strefach mieszkania przejawia się coraz częściej.

Jasna, otwarta łazienka z prysznicem.
Głowica prysznicowa Rainmaker ze szklaną tarczą strumieniową oraz ShowerTablet Select o tym samym wzornictwie komponują się perfekcyjnie w przejrzystym wnętrzu łazienki.

Uporządkowana i czysta: Transparentna strefa prysznica zaprasza

W kulturze mieszkaniowej otwartość i czystość są na czasie: Przejrzystość od sofy po aneks kuchenny jest w modzie. Jednocześnie wnętrze i świat zewnętrzny przenikają się ze sobą dzięki wysokim oknom zaczynającym się od podłogi. Dzięki otwartej architekturze nasycone światłem wnętrza oferują mnóstwo swobody ruchów. Wyjątkowo pięknym rezultatem mody na otwartą architekturę wnętrz jest szczególnie obszerna strefa prysznica. Coraz częściej nadaje ona charakter łazienkowej przestrzeni.

Więcej lekkości w aranżacji łazienki

Współczesne strefy prysznica stają się bardziej przestronne, jednocześnie nie dominując przestrzeni. Trendem są rozwiązania, które w harmonijny sposób komponują się z ogólną architekturą: kabina prysznicowa w jednej linii z podłogą i wystarczająco obszerna dla dwojga, bez ram i minimalistyczna, z niemal niewidoczną szklaną szybą zapobiegającą pryskaniu. Spokojna kolorystyka wspiera ten trend, który łączy się perfekcyjnie z autentycznymi materiałami.

Spokojna aranżacja pełna klarowności

W dobie przyspieszenia we wszystkich obszarach życia, ta klarowność oznacza również, „że to pomieszczenie nabiera jeszcze bardziej osobistego charakteru i spokoju“, mówi projektant zarządzający Andreas Diefenbach z Phoenix Design. Spokojną architekturę łazienki wspierają idealnie produkty, które harmonijnie łączą się z aranżacją łazienki i błyszczą zredukowanym wzornictwem. Są to na przykład półki i tarcze strumieniowe z przyjaznego materiału, jakim jest szkło.

Pełna przejrzystość w łazience

W nasyconym światłem, przejrzyście podzielonym wnętrzu pełnym spokoju, możemy odprężyć się i napełnić się nową energią.

Jasny projekt łazienki z efektem transparentności
“Doznanie wody staje się pełniejsze, dzięki wyjściu z niszy do całej przestrzeni.”
Andreas Diefenbach, Projektant Zarządzający w Phoenix Design

Szkło i woda to naturalni partnerzy w łazience

Marka hansgrohe idealnie wpisuje się w ten trend ze swoimi produktami klasy premium. Szkło głowicy prysznicowej Rainmaker Select i półka ShowerTablet Select harmonijnie integrują wzornictwo łazienkowe w architekturę „Dzięki integralnej redukcji“, jak formułują to projektanci z Phoenix Design. Ostatecznie, szkło jest materiałem, który najbardziej naturalnie pasuje do wody. Trend na przezroczystą aranżację w otwartej architekturze łazienki podkreślają także baterie marki hansgrohe w stylistyce "Modern", takie jak Metris, Talis i Focus.

“Szkło i woda to najlepsi przyjaciele. Szkło, tak jak woda, jest czymś uniwersalnym i rozumianym wszędzie.”
Andreas Diefenbach, Projektant Zarządzający w Phoenix Design
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy