Łazienka bez progów

Prysznic w jednej linii z podłogą: Otwarty dla wszystkich

Chcesz cieszyć się przyjemnością kąpieli bez ryzyka potknięcia? Podpowiemy Ci, o czym należy pamiętać projektując strefę prysznica w jednej linii z podłogą. Niezależnie od tego, czy budujesz od nowa, czy modernizujesz łazienkę, to ponadczasowe rozwiązanie zapewni Ci więcej komfortu, a Twojej łazience nada przestronności. Przy tym, do dyspozycji masz różnorodne możliwości, aby zrealizować indywidualną koncepcję aranżacyjną, jak prezentuje nasz poradnik projektowania.

W ten sposób możesz zaprojektować łazienkę wolną od progów i cieszyć się doznaniem optycznie powiększonej przestrzeni

Łazienka bez krawędzi i progów to kwintesencja nowoczesnej architektury dedykowanej łazience jako oazie przyjemności. Przenikające się nawzajem płaszczyzny zapewniają więcej swobody ruchów i stwarzają wrażenie wizualnej przestronności, nawet w przypadku niewielkich łazienek. Decydując się na strefę prysznica w jednej linii z podłogą, postawisz w swojej łazience akcent, który podniesie wartość Twojej nieruchomości. Rozważasz także taką aranżację łazienki, która zapewni jej przygotowanie do przyszłych potrzeb? Aranżacja wejścia do strefy prysznica pozbawionego progów jest decyzją na rzecz bezpieczeństwa zarówno młodych, jak i starszych domowników.

Nowe budownictwo, modernizacja, renowacja budynków z historią - prysznic bez granic można zrealizować wszędzie!

Prysznic w jednej linii z podłogą można, dzięki najnowocześniejszej technice łazienkowej, zrealizować praktycznie w każdym wnętrzu. W przypadku, gdy budujesz od podstaw, ważne jest, aby zakomunikować architektowi lub projektantowi łazienki Twoje życzenia już na wczesnym etapie. Dzięki temu w porę można będzie przygotować posadzkę oraz długość odpływów. Marzysz o łazience, w której ogrzewanie podłogowe zapewni ciepły klimat o każdej porze? Także i w tym przypadku podejmij decyzję możliwie wcześnie. Kiedy jeszcze potrzebna jest konsultacja z profesjonalnym doradcą? W przypadku modernizacji polegającej na wymianie "starego na nowe" lub "wanny na prysznic".

Rozwiązanie wolne od barier sprawdza się także w przypadku modernizacji budynków z historią. Profesjonalista łazienkowy sprawdzi na początku warunki konstrukcyjne - i czy w posadzce jest wystarczająco dużo miejsca - zanim podejmie decyzję o wyborze jednego z innowacyjnych, oszczędzających miejsce systemów odpływowych. Także zastosowanie ekstra płaskiego brodzika prysznicowego, który po zainstalowaniu scala się z podłogą bez widocznej linii łączenia, umożliwia realizację koncepcji wolnej od barier przyjemności kąpieli pod prysznicem praktycznie w każdych warunkach.

Łazienka w stylu purystycznym z szerokim przeszklonym frontem do ogrodu.
Nowy wymiar przestronności: Jednolita powierzchnia z prysznicem w jednej linii z podłogą przynależy do nowoczesnego komfortu łazienkowego.

Zaaranżuj swoją indywidualną strefę prysznica w jednej linii z podłogą

W przypadku projektowania w jednej linii z podłogą do wyboru masz rozmaite możliwości:

  • Nowoczesny, ekstra płaski brodzik prysznicowy (ze stali emaliowanej lub akrylu sanitarnego) można zamontować praktycznie w jednej linii z podłogą, z którą zostaje on optycznie scalony. Bez fug oznacza także: łatwą pielęgnację. Taki brodzik dostępny jest w kolorystyce dopasowanej do płytek lub innych powierzchni, a także z funkcją antypoślizgową. Możesz dokonać wyboru spośród różnych formatów lub zdecydować się na umiejscowienie odpływu, o ile nie jest ona już zdefiniowana. Po przeprowadzeniu instalacji, konserwacja tego elementu jest łatwa.
  • Możesz także zrealizować tę koncepcję za pomocą projektu zbudowanego z płytek - w dostosowaniu do warunków pomieszczenia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane wtedy, gdy decydujesz się na ogrzewanie podłogowe. Na czasie są duże formaty, które z myślą o funkcji podłogi, dostępne są także z powierzchnią antypoślizgową. Jednolita estetyka z zastosowaniem tego samego materiału na podłodze sprawia, że nawet niewielkie łazienki sprawiają wrażenie bardziej przestronnych. Odpływ można także zintegrować ze ścianą: Zapewnia to większą swobodę ruchów i ułatwia utrzymanie czystości. To purystyczne rozwiązanie pasuje perfekcyjnie do komfortu prysznicowego XXL. Należy jednak uwzględnić większe nakłady związane z projektowaniem i profesjonalnym wykonawstwem.
  • A co powiesz na prefabrykowane elementy strefy prysznica, w których przypadku wszystko jest do siebie dopasowane i alternatywnie oferuje możliwość położenia płytek? W przypadku rozwiązania, którym jest płyta prysznicowa, do wyboru są płytki ceramiczne lub kamień naturalny, w harmonii z łazienkowym wnętrzem. Dostępne są rozmaite formaty.

Wolna od ograniczeń estetyka zapewnia przyjemność kąpieli pod prysznicem bez barier

W przypadku strefy prysznica zaaranżowanej we wnęce lub narożniku sprawdzi się szklana kabina prysznicowa bez ram, która nada łazience maksymalnej transparentności. Możesz także zdecydować się na rozwiązanie typu "walk-in". Taki wariant rezygnuje ze ścian i w ten sposób integruje strefę prysznica całkowicie z przestrzenią łazienki.

Znajdź niezawodne systemy odpływowe dla brodzików prysznicowych w asortymencie marki hansgrohe

W hansgrohe znajdziesz systemy odpływowe dla brodzików, które cechuje moc i niezawodność. Jest to istotne w przypadku dużych i luksusowych pryszniców, takich jak Rainmaker, Raindance, a także głowic prysznicowych. Te odpływy do strefy prysznica charakteryzuje prosty system instalacji, inteligentne rozwiązania techniczne i wspaniała wydajność. Na przykład Raindrain 90 XXL marki hansgrohe osiąga wybitnie wysoką wydajność przepływu na poziomie 51 litrów na minutę. Pozytywny efekt poboczny: "Szybka woda" niezawodnie zmywa wszelkie zabrudzenia. Dla absolutnie beztroskiej przyjemności kąpieli pod prysznicem. Na obecnym etapie marka hansgrohe nie oferuje jeszcze systemów odpływowych dla stref prysznica zaaranżowanych bez brodzika.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy