Ochrona środowiska zaczyna się od mycia rąk

Wskazówki marki hansgrohe dotyczące oszczędzania wody i produkty dbające o zasoby

Woda jest drogocennym surowcem. Kto obchodzi się z nią gospodarnie, ten przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego i klimatu - a przy tym dba także o swoje konto. Oszczędzanie wody jest łatwe. Pomagają w tym już drobne zmiany naszych codziennych nawyków. Dowiedz się, w jaki sposób możesz oszczędzać wodę z pomocą nowoczesnych technologii. A także, jakie jeszcze kroki możesz podjąć, aby nie marnować tego drogocennego zasobu.

Wskazówki marki hansgrohe dotyczące oszczędzania wody.
W wielu rejonach Ziemi liczy się każda kropla. Ty także możesz oszczędzać drogocenną wodę. Przy wsparciu nowoczesnych technologii i innowacyjnych patentów.

Prysznic zamiast kąpieli w wannie: Niesamowita oszczędność wody

Wanna pełna przyjemnie ciepłej wody dobroczynnie wpływa na stan ducha. Jednak ta przyjemność wymaga od 100 do 200 litrów wody, zależnie od gabarytów wanny. To sporo, szczególnie biorąc pod uwagę, że każdy pojedynczy litr wymaga ogrzania. Kąpiel pod prysznicem jest zdecydowanie bardziej oszczędna - wtedy płynie przeciętnie zaledwie 40 do 60 litrów. Może warto zarezerwować kąpiel w wannie na wyjątkowe chwile, a zamiast tego sprawić sobie wellnessowy prysznic? Jeśli chcesz pójść jeszcze krok dalej, możesz zdecydować się na oszczędzające wodę modele główek i głowic prysznicowych.

Wskazówka nr 1 dotycząca oszczędzania wody: Montaż nowoczesnych produktów prysznicowych - prysznice EcoSmart

Z prysznicem EcoSmart marki hansgrohe zaoszczędzisz nawet 60 procent wody w porównaniu z typową główką prysznicową. Różnica tkwi w wewnętrznym mechanizmie prysznica: Technologia Eco-Smart ogranicza przepływ wody automatycznie do 9, a nawet 6 litrów na minutę. Ponieważ dzięki temu mniejsza ilość wody wymaga ogrzania, EcoSmart pomaga przy okazji oszczędzać energię. Najbardziej przyjazna dla zasobów w asortymencie marki hansgrohe jest główka prysznicowa Crometta 85 Green. Zużywa ona na minutę tylko niecałe 6 litrów wody (przy ciśnieniu 3 bary). Poza tym prysznic EcoSmart wyposażony jest w więcej rodzajów strumieni więc da Ci pełnię przyjemności, pomimo zredukowanego przepływu.

Wskazówka nr 2 dotycząca oszczędzania wody: Wzbogacenie wody powietrzem dla dodania jej energii - prysznice AirPower

Kto wierzy w mit, że mniej wody oznacza również mniej komfortu pod prysznicem, tego technologia AirPower marki hansgrohe może przyjemnie zaskoczyć. Jest to technologia równie prosta, co genialna: Mniej wody + więcej powietrza = pełnia przyjemności kąpieli. Woda wewnątrz prysznica hansgrohe jest wzbogacana obfitą dawką powietrza. Nadaje to kroplom większą objętość, lekkość i miękkość. Podczas kąpieli pod prysznicem odczujesz musującą błogość AirPower na całej powierzchni skóry. Główka prysznicowa AirPower nie pryska prawie wcale. Jej strumień prysznicowy dodaje objętości wodzie i efektywnie wykorzystuje musującą energię powietrza. Wszystkie prysznice marki hansgrohe wyposażone w tę funkcję dostarczą Ci zatem intensywnej przyjemności kąpieli, która jest przyjazna dla środowiska naturalnego.

Najsprytniejsze wśród baterii obniżają Twoje zapotrzebowanie na wodę

Oszczędzanie wody może być łatwe.

Jeśli nie korzystasz z kolektorów słonecznych na dachu lub z energii ziemi, to do ogrzania wody jesteś zmuszony eksploatować nadmiernie tradycyjne źródła energii. Ten, komu udaje się oszczędzać ciepłą wodę na co dzień, zmniejsza ilość szkodliwego dwutlenku węgla i zarazem jego ekologiczne konsekwencje dla Ziemi. Abstrahując od tego, rachunki za energię takiej osoby są niższe. Nie chcesz już marnować ciepłej wody podczas codziennego mycia rąk? Dobrze. W odpowiedzi także na tę potrzebę marka hansgrohe wynalazła przyjazną dla środowiska naturalnego technologię.

Wskazówka nr 3 dotycząca oszczędzania wody: Inteligentne oszczędzanie ciepłej wody - dzięki bateriom CoolStart

Bateria umywalkowa z technologią CoolStart marki hansgrohe zmniejsza Twoje zapotrzebowanie na energię od rana do wieczora. Ponieważ w przypadku tych baterii ciepła woda płynie tylko wtedy, gdy jej rzeczywiście potrzebujesz. Jak to możliwe? Przy środkowej pozycji uchwytu baterii jednouchwytowej płynie wyłącznie zimna woda. Dopiero, gdy świadomie przekręcisz uchwyt, przez instalację zostanie puszczona ciepła woda. CoolStart zaznacza ekologiczny trend w świecie łazienkowym i ochrania jednocześnie Twoje konto.

Wskazówka nr 4 dotycząca oszczędzania wody: Zastosowanie inteligentnych baterii - EcoSmart

Wszystkie baterie marki hansgrohe są wyposażone w technologię EcoSmart w standardzie. To oznacza, że: Zużywają one do 60% mniej wody niż typowe baterie. Elastyczny elastomer precyzujący, który automatycznie reaguje na ciśnienie wody poprzez zmianę swojej średnicy, utrzymuje przepływ na stałym poziomie zaledwie 5 litrów na minutę. Dzięki bateriom marki hansgrohe zaoszczędzisz zatem mnóstwo wody. Każdy litr niepodgrzanej wody, nie generuje kosztu energii. 

Nowoczesne technologie oszczędzają zasoby z dziecinną łatwością

Z komfortową baterią jednouchwytową lub baterią Select możesz w łazience i kuchni każdorazowo sam decydować, kiedy woda ma popłynąć i kiedy ma się zatrzymać. W szybkim włączaniu i wyłączaniu strumienia pomogą Ci zaawansowane technologie obsługi marki hansgrohe. Inwestycja w nowy, często eksploatowany produkt, taki jak bateria, amortyzuje się błyskawicznie. A środowisko naturalne będzie Ci wdzięczne za Twój wkład.
 

Wskazówka nr 5 dotycząca oszczędzania wody: Jednouchwytowa bateria zamiast armatury dwuuchwytowej

Podczas, gdy Ty ustawiasz właściwą temperaturę i objętość strumienia za pomocą obracania dwoma uchwytami, znaczna ilość niewykorzystanej wody spływa do odpływu. Pomijając fakt, że nowoczesne baterie jednouchwytowe wnoszą zdecydowanie więcej łatwości obsługi do Twojego domu, to ustawienie za ich pomocą objętości strumienia i temperatury wody jest znacznie szybsze niż w przypadku baterii dwuuchwytowych. Dzięki bateriom jednouchwytowym zyskasz na czasie i komforcie, oraz zaoszczędzisz pieniądze.

Wskazówka nr 6 dotycząca oszczędzania wody: Wyłączanie wody za dotknięciem przycisku Select

Dzięki technologii Select marki hansgrohe klasyczny uchwyt obsługi w strefie umywalki i zlewozmywaka znika zupełnie. Strumień wody w takich bezuchwytowych bateriach można wygodnie włączać i wyłączać za dotknięciem przycisku. To zachęca do codziennego oszczędzania wody i dostarcza radości. Baterie umywalkowe i zlewozmywakowe z funkcją Select są nie tylko oszczędne, ale także minimalistyczne pod względem wzornictwa. Nadają one ultranowoczesny wygląd Twoim aranżacjom umywalki i zlewozmywaka.

Pożeracze wody? Czas je pożegnać. W ten sposób możesz oszczędzać wodę na co dzień

Niejednokrotnie w naszych łazienkach i kuchniach woda znika niewykorzystana w odpływie - wystarczy sam fakt, że przestarzałe  baterie i systemy prysznicowe ciekną. Pozwól nam zidentyfikować największych pożeraczy wody i marnotrawców pieniędzy. Po to, aby świadomie obniżyć zużycie wody na co dzień.  

Wskazówka nr 7 dotycząca oszczędzania wody: Naprawa lub modernizacja cieknących baterii

Twoja bateria cieknie? To kosztuje na dłuższą metę więcej niż mógłbyś przypuszczać. Zleć możliwie szybko uszczelnienie cieknących baterii. Często wystarczy w istocie zaledwie wymiana uszczelki. Jednak jeżeli Twoja bateria zużyła się już przez lata eksploatacji, to czas ją pożegnać na dobre. Zamień stary kawałek żelaza na współczesną baterię z funkcją oszczędzania wody. 

Wskazówka nr 8 dotycząca oszczędzania wody: Parametry wydajności energetycznej i zużycia wody są istotne przy zakupie nowej baterii

To co dotyczy baterii, dotyczy także główek prysznicowych, pralek i zmywarek. Przestarzałe modele zużywają najczęściej znacznie więcej wody niż nowe i powinny trafić do recyclingu. Przy zakupie nowego sprzętu zwróć uwagę na klasę wydajności energetycznej. Które urządzenia oszczędzają dużo wody i energii? Zawsze wybieraj przyjazne dla środowiska naturalnego modele klas A do A+++. À propos wydajności: Pralka i zmywarka nigdy nie powinny być włączane, zanim nie będą załadowane do pełna. Urządzenie należy włączyć dopiero po jego optymalnym załadowaniu. Pranie lub zmywanie wstępne zwykle nie jest konieczne. Z myślą o mniej zabrudzonych ubraniach/naczyniach w wielu urządzeniach przewidziano przyjazny dla środowiska naturalnego krótki program.

Jeszcze więcej wskazówek dotyczących oszczędzania wody ...

  • ... w łazience i w WC: Ten, kto podczas mycia zębów lub golenia pozwala, aby woda swobodnie płynęła, marnuje - zależnie od baterii - od 5 do 15 litrów wody na minutę. Wyłączaj strumień wody w międzyczasie! Podczas mycia zębów możesz skorzystać z kubka na wodę. A do golenia na mokro wystarczy niewielka ilość wody, którą możesz spiętrzyć w umywalce. W toalecie opłaca się zainstalować przycisk start-stop lub spłuczkę dwustopniową. W sytuacjach "małej potrzeby" ilość 3 litrów jest wystarczająca do spłukania toalety. Rachunek od wodociągów w Twojej miejscowości pomoże Ci obliczyć różnicę, jaką możesz w ten sposób zanotować.
  • ... w ogrodzie: Trawniki z reguły nie wymagają nawadniania, nawet pożółkła trawa po kolejnym deszczu odradza się sama z siebie. W pozostałych strefach ogrodu należy korzystać z wody oszczędnie, a kwiaty i rośliny podlewać dopiero o zmierzchu. Dzięki temu woda nie wyparowuje tak szybko z rabatek i donic. 
     
  • ... w aspekcie naszych nawyków konsumenckich: Podczas produkcji i utylizacji butelek jednorazowych tracone jest mnóstwo wody i energii. Lepiej jest kupować wielorazowe i zwrotne butelki ze szkła lub tworzywa PET. Ograniczają one zużycie materiałów i energii. Owoce i warzywa niejednokrotnie pokonują długą drogę, zanim dotrą do naszego supermarketu. Podczas uprawy, przetwarzania i transportu wykorzystywane jest mnóstwo wody i energii. Regionalne, sezonowe produkty są dużo bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego. Czy nie chciałeś i tak przejść na bogatsze w witaminy i zdrowsze odżywianie?
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy