Porady modernizacyjne

W ten sposób możesz przeprowadzić nieskomplikowaną modernizację łazienki. Dla komfortu, którym będziesz cieszyć się przez długi czas

Czy Twojej łazience może przydać się odświeżenie wizerunku? Wzornictwo i technologia, a także wymagania dotyczące komfortu, ulegają zmianom. Być może interesują Cię również kwestie ekologii? Jest wiele dobrych argumentów przemawiających za tym, aby przeprowadzić remont łazienki w duchu nowoczesności, a przy tym wykorzystać istniejącą substancję. Jak to zrobić optymalnie, przeczytasz krok po kroku w białej księdze marki hansgrohe.

Świeży powiew w łazience: czasem wystarczy nowa główka prysznicowa, bateria umywalkowa lub termostat prysznicowy, aby nadać wnętrzu nowoczesny wizerunek i wprowadzić do domu komfort.

Poradnik na temat udanej modernizacji istniejącej łazienki

Chcesz, żeby Twoja łazienka była piękniejsza? Puść wodze swojej fantazji. Spektrum możliwości rozciąga się od delikatnego liftingu za pomocą świeżych kolorów, lepszego oświetlenia i nowoczesnej główki prysznicowej, po oszałamiający efekt „przed i po”. Wystarczy już sama wymiana baterii, aby wprowadzić nową energię do strefy umywalki. Do tego jej instalacja jest niemal równie prosta, jak montaż wieszaków na ręczniki czy półek.

Każdemu, kto przymierza się do remontu łazienki, pojawia się w głowie wiele pytań: jak mam się do tego zabrać, o czym nie wolno zapomnieć? Biała księga w rozsądny sposób przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy projektowania łazienki, objaśni aspekty techniczne i podpowie, gdzie możesz uzyskać wsparcie podczas realizacji swojej łazienki marzeń.

Krok po kroku do łazienki marzeń    

Przyglądając się swojej dotychczasowej łazience pewnie nie raz wyliczasz: rzeczy, które Cię denerwują i rozwiązania, które chcesz wprowadzić? Nie zapominajmy również o tym: jakie nakłady jesteś w stanie ponieść - także te finansowe? Biała księga opowiada o tym, na co musisz się przygotować przystępując do remontu i omawia kolejno wszystkie ważne punkty:
​​​​​​​
  • Co należy wziąć pod uwagę na wstępie: kto korzysta z łazienki i jakie ma upodobania? Miłośnicy prysznica czy koneserzy kąpieli w wannie? Pomyśl o zdrowiu i potrzebach w nadchodzącej przyszłości, a także o warunkach przestrzennych.
  • Zbieraj pomysły: gdzie znajdę inspirujące przykłady łazienek i atrakcyjne produkty, jeśli postanowię wyremontować łazienkę? Z białej księgi dowiesz się, gdzie szukać, aby znaleźć.
  • Przygotuj się do rozmowy w specjalistycznym punkcie handlowym: w białej księdze znajdziesz listę kontrolną, dzięki której podczas rozmowy z profesjonalistą będziesz mieć pod ręką wszystkie ważne informacje.
  • Jak właściwie przebiega profesjonalne projektowanie łazienki? Przeczytaj wywiad z ekspertem: Jak możesz skorzystać z kompetencji fachowego projektanta.
  • Nie obawiaj się placu budowy: z białej księgi dowiesz się, jak uniknąć nerwów i bałaganu, podczas gdy Twoje marzenia o nowej łazience będą nabierać kształtu. 

Duża czy mała skala? Dostosuj remont do budżetu

Na początek ustal budżet, ale pozostań otwarty na „plan B“. Ponieważ kompetentne doradztwo przez wykwalifikowanego sprzedawcę pokaże Ci możliwości, o których istnieniu być może nie wiedziałeś. Jedno jest pewne: modernizacja łazienki z zastosowaniem wysokiej jakości produktów marki hansgrohe to inwestycja na długie lata. Ponadto hansgrohe oferuje 15-letnią gwarancję dostępności części zamiennych. Rozważ również opcję stopniowej renowacji. W przypadku niektórych prac remontowych możesz liczyć na dotacje. Radzimy zasięgnąć informacji.
Prysznic w jednej linii z podłogą z kompletem prysznicowym Crometta Showerpipe.
Strefa prysznica w jednej linii z podłogą to faworyt w dziedzinie modernizacji łazienki. Komplet prysznicowy Crometta Showerpipe sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku renowacji, ponieważ pozwala na wykorzystanie istniejących przyłączy.

Modernizacja łazienki stylowo i z zastosowaniem inteligentnej technologii

Nasza wskazówka: zdecyduj się na jeden kierunek stylistyczny, dzięki temu wstępny wybór baterii będzie dla Ciebie łatwiejszy. W ofercie marki hansgrohe znajdziesz produkty łazienkowe w kierunkach stylistycznych "Avantgarde", "Modern" i "Classic". W ten sposób możesz wybierać z jednego systemu, w którym wszystkie elementy do siebie pasują. Nowe produkty marki hansgrohe możesz łączyć z tymi, które już posiadasz. W ten sposób osiągniesz harmonijny efekt podczas renowacji łazienki.

Upiększanie strefy prysznica i dostosowanie jej do przyszłości

Zasięgnij również informacji na temat innowacyjnych technologii, ponieważ w obszarze łazienki nastąpił duży rozwój. hansgrohe oddaje do Twojej dyspozycji szeroką gamę produktów łazienkowych, które są wprost stworzone do celów renowacji. Należą do nich systemy prysznicowe lub zestawy prysznicowe. Również wymiana baterii natynkowej na ShowerTablet marki hansgrohe z półką oferuje dodatkową dawkę komfortu podczas kąpieli pod prysznicem – bez wysokich nakładów remontowych.

Potrzebujesz wziąć pod uwagę również przyszłe potrzeby użytkowników łazienki? Mnóstwo innowacji łazienkowych wspiera koncepcję łazienki międzypokoleniowej. Dzięki nim, krok po kroku osiągniesz wyższy poziom ergonomii i bezpieczeństwa. Myślisz o strefie prysznica w jednej linii z podłogą zamiast starego rozwiązania z progiem? Również ta inwestycja w dostosowanie Twojej łazienki do przyszłości jest możliwa do realizacji. Prosimy mieć na uwadze, że wymaga ona kompleksowego projektu.

Modernizacja z myślą o dostosowaniu łazienki do zmian w przyszłości

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujesz: wybierając produkty marki hansgrohe będziesz cieszyć się markową jakością, długowiecznością produktów i dostępnością części zamiennych. W przypadku modernizacji z zastosowaniem systemu iBox universal, Twoja łazienka będzie przygotowana na zmiany potrzeb i wymagań w przyszłości: instalując tę technikę podtynkową możesz zawsze podjąć inną decyzję dotyczącą elementów obsługi, które chcesz w tym miejscu umieścić. Możesz również w przyszłości wymienić linię wzorniczą, korzystając z tej samej techniki, która znajduje się już w ścianie.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy