Dobrze zaprojektowana dla wszystkich pokoleń

Łazienka bez barier: Wygoda dziś i jutro

Czy Tobie także zależy na łazience, która stawi czoła przyszłym potrzebom? Jaki komfort powinna oferować łazienka, szczególnie wtedy, gdy indywidualne wymagania i sytuacja życiowa ulegają zmianom? hansgrohe dostarcza cennych wskazówek odnośnie tego, jak zaprojektować atrakcyjną łazienkę dla wszystkich generacji, która uczyni życie domowników w każdym wieku łatwiejszym i wygodniejszym. Niezależnie od tego, czy prowadzisz życie singla, czy masz młodą rodzinę lub jesteś seniorem.

Zaprojektuj swoją łazienkę tak, aby była kompatybilna z przyszłością

Życie to ciągłe zmiany. Wsparcie w codziennej rutynie może okazać się niezbędne nawet po niewinnej kontuzji sportowej. Podobnie postępujący wiek może znacząco ograniczyć dostęp do łazienkowego komfortu. Także dzieci mają specyficzne, inne niż dorośli, potrzeby względem ergonomii. Jedno jest pewne: Sytuacje życiowe ulegają zmianom. Być może Ty także zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zadbać o więcej komfortu obsługi i bezpieczeństwa w swojej łazience, krótko mówiąc: Jak powinna wyglądać Twoja łazienka dostosowana do przyszłych potrzeb.

Dzięki temu Twoja łazienka dotrzyma kroku zmianom w Twoim życiu

Koncepcja łazienki międzypokoleniowej ma na celu uczynienie życia łatwiejszym i wygodniejszym dla każdej grupy wiekowej. Na wstępie rozważań nieprzypadkowo pojawia się strefa prysznica w jednej linii z podłogą. Dostęp do strefy prysznica pozbawiony barier oznacza prawdziwą wartość dodaną dla starszych, a także młodych domowników. Co jeszcze? Uporządkowana architektura z antypoślizgowymi powierzchniami i mnóstwem swobody ruchów. Łazienka pozbawiona progów, o które można się potknąć, wyjdzie na dobre także dzieciom, które chętnie w niej rozrabiają. Ostatecznie warto pomyśleć także o dobrym oświetleniu, które umożliwi dobrą orientację w przestrzeni o każdej porze i wesprze pewną obsługę techniczną. Nocne oświetlenie pomagające w orientacji dopełnia ogólną koncepcję oświetleniową.

Przyszła łazienka powinna być wolna od barier.
Bezpieczna i piękna: Szklana kabina prysznicowa pozwala otworzyć strefę prysznica z obu stron. W strefie prysznica zamontowano uchwyt i siedzisko. (Kabina, strefa prysznica HÜPPE GmbH).
“Komfort łazienkowy dla wszystkich dotyczy nie tylko architektury. Także dostęp do wszystkich funkcji oraz ich obsługa powinny być łatwe.”
Christian Wadsack, architekt wnętrz i fachowy doradca branży łazienkowej

Łazienka międzypokoleniowa: Stawia czoła wymaganiom teraźniejszości i przyszłości

W asortymencie marki hansgrohe znajdziesz wiele innowacyjnych produktów, które wzbogacą Twoją łazienkę w aspekcie przygotowania do przyszłości: czy to dla realizacji strefy prysznica w jednej linii z podłogą, czy budowy łazienki od podstaw, lub jej modernizacji. Piękne wzornictwo, także w przypadku produktów z dodatkowym wymiarem bezpieczeństwa, jest dla nas, jako lidera branży sanitarnej w rankingu iF sprawą honoru. W ten sposób możesz wykreować ponadczasowo-nowoczesne akcenty w swojej łazience.

  • Komfort obsługi: Obsługa przycisku jest łatwiejsza niż obracanie. Produkty wyposażone w technologię Select zapewniają ergonomiczną obsługę dla wszystkich. hansgrohe nazywa to: Radość za dotknięciem przycisku.
  • Duże, intuicyjnie zrozumiałe symbole, na przykład na natynkowym termostacie prysznicowym ShowerTablet Select lub podtynkowym termostacie RainSelect są wprost stworzone dla użytkowników w każdym wieku. W ten sposób możesz pewnie wybrać odbiornik prysznicowy, który chcesz uruchomić, za dotknięciem przycisku - bez potrzeby odszyfrowywania miniaturowych oznaczeń. To prawdziwy komfort także dla osób noszących okulary.
  • Stabilność ciała pod prysznicem: Z Unica Comfort otrzymujesz drążek prysznicowy, którego możesz się przytrzymać, zapewniając bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem TÜV. Pasujące uzupełnienie drążka prysznicowego (uchwyt Comfort, podpórka pod stopę Comfort to inteligentne pomoce w codzienności – na przykład podczas depilacji. Natomiast na praktycznej półce z tworzywa, którą można podwiesić, szampon i żel pod prysznic są zawsze pod ręką.
  • Na przyjemnej temperaturze wody można polegać. Termostaty marki hansgrohe zapewniają pełną ochronę przed nieprzyjemnymi niespodziankami pod prysznicem. Dbają o to ogranicznik temperatury, który można wstępnie ustawić oraz wbudowana ochrona przed poparzeniem. Daje to poczucie spokoju, szczególnie wtedy, gdy pod prysznicem kąpią się dzieci i seniorzy.
  • Komfort na każdej wysokości. W hansgrohe znajdziesz baterie w rozmaitych wariantach wysokości odpowiednio do różnych celów: Warianty ComfortZone harmonizują z rozmaitymi typami umywalek niwelując pryskanie wody. Opracowaliśmy dla Ciebie rekomendacje ponad 10000 przetestowanych kombinacji baterii i umywalek.
  • Ekstra długi uchwyt, odpowiedni w przypadku szczególnych wymagań, takich jak na przykład mycie w pozycji siedzącej, znajdziesz w przypadku modelu baterii umywalkowej Talis Care.
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy