Płasko, nowocześnie, przestrzennie

Instalacja podtynkowa w strefie prysznica i wanny

Budujesz nową łazienkę lub chcesz przeprowadzić modernizację istniejącej? Tutaj przedstawiamy Ci bogactwo możliwości, które oferuje sterowanie prysznicowe zainstalowane w ścianie. Instalacja podtynkowa w strefie prysznica i wanny jest ultranowoczesna i przyjazna w obsłudze. Dzięki minimalistycznym elementom wszystko jest pięknie "uporządkowane". A Ty możesz cieszyć się swobodą ruchów podczas kąpieli pod prysznicem i w wannie.

Czym jest instalacja podtynkowa i kiedy sprawdza się to rozwiązanie

Korzystałeś dotychczas w strefie prysznica i wanny z baterii lub termostatu natynkowego? Te klasyczne rozwiązania sterujące mają mnóstwo zalet, na przykład można je z łatwością wymienić - jest to idealne w przypadku szybkiej renowacji. Wada rozwiązań natynkowych: Są one relatywnie duże i wystają ze ściany. W małych łazienkach zabierają dużo cennej przestrzeni.

Pozwól aby Twoja armatura schowała się elegancko w ścianie

Czy nie byłoby pięknie schować za tynkiem wszystkie te elementy armatury, których nie potrzebujesz "na zewnątrz" (rury, duże regulatory czy dźwignie)? W tym celu należy otworzyć ścianę. Dlatego instalacje podtynkowe to rozwiązanie, które przychodzi na myśl przede wszystkim w związku z nową budową lub gruntowną modernizacją. Ważne: Potrzebujesz do tego fachowca branży sanitarnej.

Przegląd zalet termostatów podtynkowych i armatury podtynkowej:

 • Zredukowane wzornictwo sterowania prysznicowego przylega płasko do ściany. W ten sposób powstaje ultranowoczesny, uporządkowany efekt wizualny.
 • Podczas kąpieli pod prysznicem lub w wannie nie musisz już uważać, aby nie uderzyć się o armaturę. Tym bardziej możesz cieszyć się większą ilością miejsca, wygodą i przyjemnością korzystania z wody.
 • Dodatkowa dawka swobody ruchów bez barier jest idealnym rozwiązaniem w łazience międzypokoleniowej.
 • Elementy widoczne termostatów podtynkowych nie nagrzewają się, generalnie nie ma niebezpieczeństwa związanego ze zbyt gorącymi powierzchniami. Jest to idealne rozwiązanie, szczególnie wtedy, gdy w domu mieszkają dzieci i/lub seniorzy.
 • Niewielkie elementy sterujące nie tylko wyglądają bardziej atrakcyjnie i są niezawodne, ale także ich pielęgnacja jest łatwiejsza niż w przypadku dużych korpusów armatury.
 • Dzięki iBox universal marki hansgrohe, który w przypadku instalacji podtynkowej służy jako zestaw podstawowy, możesz w dowolnym momencie w przyszłości wymienić element obsługi na nowsze wzornictwo lub dodatkowe funkcje.

Sterowanie prysznicowe o bogactwie wariantów funkcji i wzornictwa

Bogactwo wariantów w segmencie rozwiązań podtynkowych marki hansgrohe oferuje Ci niepojęte możliwości aranżacji łazienki. Pozwól się zaskoczyć mnogości funkcji i wariantów wzornictwa. W zależności od wyposażenia łazienki (główka prysznicowa, głowica prysznicowa, system prysznicowy etc.) oraz osobistych upodobań, możesz zdecydować się na baterie mieszaczowe lub termostaty. Te produkty możesz łączyć uniwersalnie ze wszystkimi prysznicami marki hansgrohe. Podnieś wartość swojej łazienki dzięki sterowaniu prysznicowemu w wersji chrom lub z czarną/białą powierzchnią ze szkła, wybierając spośród wariantów wzornictwa okrągłego, kanciastego lub SoftCube.

Tak to działa: Instalacja rozwiązania podtynkowego w nowej łazience

Instalacja podtynkowa z iBox universal marki hansgrohe i technologią Select

Kiedy zdecydujesz się na rozwiązanie podtynkowe, profesjonalista łazienkowy najpierw zainstaluje w ścianie sprawdzonyelement podstawowy iBox universal marki hansgrohe. Na bazie tego elementu zamontuje on Twoją baterię podtynkową lub termostat podtynkowy. Oba warianty produktów cechuje typowa dla hansgrohe, pierwszej klasy technologia oraz długowieczne, mechaniczne zawory, które działają całkowicie bez zasilania prądem.

Teraz będzie bardzo wygodnie: Rozwiązanie podtynkowe z hansgrohe Select

Intuicyjna koncepcja obsługi i wzornictwo Select, szczególnie w wariancie podtynkowym, pokazuje swoją przyjazną w obsłudze i elegancką stronę. W przypadku uhonorowanych nagrodami termostatów i baterii ShowerSelect możesz włączać i wyłączać nawet do czterech źródeł wody za dotknięciem przycisku. Za pomocą jednego kliknięcia możesz także zmienić rodzaj strumienia prysznicowego. Do wyboru dla Ciebie są:

 • Bateria ShowerSelect – dla instalacji o stabilnym ciśnieniu wody, dostępna z uchwytem o ergonomicznym kształcie;
 • Termostat ShowerSelect – dla utrzymania stałej temperatury wody, z wygodnym metalowym uchwytem;
 • Termostat ShowerSelect - ze zintegrowanym przyłączem węża i uchwytem prysznicowym.

Wszystko co stare, staje się nowe: Renowacja łazienki z iBox universal

FAQ wokół tematu instalacji podtynkowej

Nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenie w serwisie klienta pokazało, jakie pytania najczęściej nurtują użytkowników. Tutaj przedstawiamy odpowiedzi: 

 • Coś poszło nie tak podczas instalacji iBox universal? Nie ma powodu do zmartwienia. W hansgrohe mamy rozwiązanie na wszystko i chętnie Ci pomożemy. Skontaktuj się z nami.
 • Czy iBox universal jest wodoszczelny? Tak. iBox oraz elementy zewnętrzne są nawet dźwiękoszczelne, a to oznacza, że: Woda podczas kąpieli pod prysznicem i w wannie płynie przyjemnie cicho.
 • Przez jaki czas mój produkt objęty jest gwarancją? Marka hansgrohe oferuje Ci dobrowolną gwarancję producenta przez okres pięciu lat. A co jeśli Twój produkt jest już znacznie starszy? Nic nie szkodzi. Jeśli w późniejszym czasie popsuje się jakaś uszczelka lub coś okaże się nieszczelne, znajdziesz u nas części zamienne, które wymienisz z dziecinną łatwością (z użyciem standardowych narzędzi).
 • Posiadasz iBox jeszcze sprzed 2001 roku? Nie ma problemu. Ten element podstawowy od tamtej pory nie uległ zmianom funkcjonalnym. To oznacza, że: Jest on kompatybilny z najnowszymi termostatami i bateriami o szklanej powierzchni lub z technologią Select. A zatem możesz swoją dotychczasową baterię jednouchwytową w każdym momencie wymienić na ultranowoczesne rozwiązanie.
 • Twój iBox jest jeszcze starszy? Także na takie sytuacje istnieją rozwiązania, o których chętnie udzielimy Ci informacji.
Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy