Wymarzona kuchnia łączy się płynnie z częścią mieszkalną

Czas na otwartą kuchnię

Aktualnie w modzie jest płynna architektura, w której łączą się ze sobą strefy mieszkania, gotowania i spożywania posiłków. Otwarta kuchnia to przyjazna przestrzeń dla wszystkich, którym podoba się interaktywne wspólne spędzanie czasu podczas przyrządzania smacznych potraw. Piękne materiały, jakość produktów kuchennych i wzornictwo kreują harmonijne połączenie ze strefą jadalną i podnoszą wartość całego mieszkania.

Jedzenie w otwartym kitche ze schodami w górę.
Płynne przejścia pomiędzy strefami wypoczynkową, kuchenną i jadalną: Łączące materiały i kolory zacierają granice. (©Leicht Küchen AG, www.leicht.com)

Postaw indywidualne akcenty w otwartej kuchni

Kuchnia staje się centrum mieszkania i jednocześnie otwiera się. W ślad za modą na gotowanie, kuchnia przestała być zamkniętym pomieszczeniem i stała się przyjaznym miejscem, w którym cała rodzina i goście lubią przebywać. Konsekwentnie nabiera ona charakteru otwartej przestrzeni, która pozwala na kontakt wzrokowy z domownikami i przyjaciółmi oraz rozmowy. Gotowanie i oglądanie telewizji przy okazji? Być może Ty także myślisz o tym, jak wygodnie byłoby, gdyby kuchnię, jadalnię i strefę wypoczynkową dzieliło od siebie tylko parę kroków?

Dopasowane do siebie materiały kreują harmonijną całość

Otwarta kuchnia integruje się harmonijnie ze strefą mieszkalną szczególnie wtedy, gdy dopasowane do siebie materiały łączą te obszary wizualnie. W trendzie jest drewno oraz naturalne materiały, które przechodzą od mebli i blatów kuchennych, przez podłogę, aż po strefę wypoczynkową. Również laminat i modne płytki imitujące drewno kreują optyczne przejścia. Wyszukane detale, takie jak dywany, w wielu przepadkach tworzą płynne połączenia. Jednolita kolorystyka i pełne uroku oświetlenie wspierają przy tym ten aranżacyjny koncept. Designerskie lampy emanujące ciepłą barwą, umieszczone nad stołem jadalnianym lub śniadaniowym, także zacierają optyczne granice pomiędzy poszczególnymi strefami. Przyjemne siedziska mogą stanowić uzupełnienie strefy barowej, przy której gromadzą się goście. W przytulnym wnętrzu łączącym kulturę gotowania i mieszkania, prestiżowa bateria kuchenna jest wizualnym przebojem. Ta wartościowa pomoc kuchenna stawia indywidualny wzorniczy akcent.

Stanowisko pracy w kuchni, oferujące maksymalną elastyczność

Zaleta kuchennej wyspy: Jest do niej wygodny dostęp ze wszystkich stron, a dzięki siedziskom po jednej stronie, wyspa umożliwia komunikację.

Otwarta kuchnia z oddzielną wyspą kuchenną.
“Gotowanie dla wielu osób jest pasją, którą pragną dzielić z innymi. Tak zrodził się potencjał na rozwiązanie, które łączy strefę gościnną i wypoczynkową ze strefą pracy w kuchni.”
Christian Wadsack, mgr inż. architekt wnętrz BDIA
Transparentne i zapraszające

Tutaj znajdziesz inspiracje i pomysły na otwartą kuchnię

Kuchnia dla półprofesjonalistów i ambitnych kucharzy amatorów.
Łatwe przełączanie rodzajów strumienia wyciąganej wylewki prysznicowej w bateriach z Serii M 71: Zakres obrotu sprawia, że są one tak funkcjonalnie elastyczne. Zarówno na blacie barowym, jak i w przypadku rozwiązania typu wyspa w otwartej kuchni.

Inteligentne funkcje wychodzą naprzeciw indywidualnym życzeniom

Czy Ty także marzysz o tym, aby aranżacja Twojej otwartej kuchni pasowała idealnie do stylu Twojego mieszkania? Nic dziwnego, skoro z pewnością Twój wzrok będzie wędrować wielokrotnie w ciągu dnia od sofy i stołu do techniki kuchennej, na którą składają się baterie, zlewozmywaki kuchenne i urządzenia. Zgodnie z trendem na otwartą aranżację marka hansgrohe oferuje szeroki wybór zarówno estetycznych, jak i funkcjonalnych baterii kuchennych i zlewozmywaków kuchennych. Dzięki temu możesz harmonijnie i w Twoim stylu połączyć ze sobą wyrafinowaną technikę i przytulną strefę wypoczynku. Ponieważ produkty kuchenne ze Schwarzwaldu mają najwyższe notowania w obszarze funkcjonalności, ergonomii i doskonałości wzornictwa.

Niezależnie od tego, które rozwiązanie marki hansgrohe wybierzesz: W strefie kuchennego zlewozmywaka możesz dzięki dużemu zakresowi obrotu baterii kuchennych cieszyć się osobistą strefą komfortu ComfortZone. Jeszcze więcej funkcjonalnej elastyczności zyskasz dzięki koncepcji obsługi, która sprawdza się w kuchni w połączeniu z wyciąganą wylewką prysznicową: Innowacyjna technologia Select umożliwia włączanie i wyłączanie strumienia wody za dotknięciem przycisku (także w przypadku rozwiązania, jakim jest kuchenna wyspa). Inną możliwością jest dowolne umiejscowienie Twojego sterowania wodą. To rozwiązanie obsługi, umożliwiające dostęp z różnych stron, także stwarza mnóstwo komfortu w miejscu pracy w otwartej kuchni.

Zawsze fachowe doradztwo

Salon partnerski w Twojej okolicy